SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ÇAVUŞOĞLU KEŞAN’DA…

ÇAVUŞOĞLU KEŞAN’DA…
Bu haber 15 Mart 2017 - 16:04 'de eklendi ve 177 kez görüntülendi.

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, 18 Martta temeli atılacak olan Çanakkale Köprüsü’nün  su üzerindeki dünyanın en uzun köprüsü olduğunu söyledi.

Çavuşoğlu,Edirne’nin Keşan ilçesinde sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve muhtarlarla  toplantı yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu,sözlerine şöyle devam etti:” İşte 18 Matta temelini atıyoruz neyin temellerini atıyoruz  biliyomusunuz Keşanlılar… Çanakkale Köprüsünün özelliğini biliyormusunuz Keşanlılar… Su üzerindeki en uzun köprüyü yapıyoruz. İşi biliyoruz yapıyoruz, paramız  var yapıyoruz. Efendim Türkiye nasıl oluyor da dünyanın en büyük hava alanını… Bu parayı nerden buldunuz. Kesiyoruz hortumları kardeşim. Biriktiriyoruz paraları hizmete gönderiyoruz kardeşim projelere  gönderiyoruz kardeşim.Herkes güveniyor geliyor Türkiye’de yatırım yapıyor projeleri üstleniyor yap işlet modeliyle.Kamu özel sektör ortaklığıda giriyor herkes geliyor güveniyor ki,iki  tane buraya şimdi Japon iki Türk firması birlikte girdi.Japon’muydu Korelimiy di -?” Kore  Kore” Kore özür dilerim işte Asyalı.İki tane de Japon başka Türk firmaları ile girdi   de ordan kafama  şey yaptı…

Hem de en büyükleri. Durup dururken bu kadar büyük şirketler büyük şeyler getirip Türkiye’ye parasını koymaz.Türkiye’nin geleceğini görüyor… Türkiye’nin geleceğine inanalım, güvenelim kendimize güvenelim.”

-Çavuşoğlu cumhuriyet elden gidiyor diyenlere de seslenerek  şunları kaydetti:”Çavuşoğlu: “RÖP:”  O yüzden kimse gelip de bana Cumhuriyet elden gidiyor falan böyle şeyler söylemesin doğru değil.

Yok diktatörlükmüş,neyin diktatörlüğü,diktatör dediğin adam seçime mi gider…

Hangi diktatör gelmiş bu güne kadar  geldikten sonra gitmiş… Bir sürü diktatör var memlekette… Kuzey Kore’de var.Ne oldu ölünce şeyapıyor… Bu sistemde bir Cumhurbaşkanı  en fazla kaç defa seçiliyor biliyormusunuz…”iki” en fazla iki.Hani diktatörlük…? En iyisi en fazla seçilebilir. Oda vatandaş seçerse,garantisi de yok.Yok öyle bir şey… Sandıktan çıkacak.Öyle şey.. açık oy gizli tasnif falan değil şeffaf, demokratik, özgür. Herkes oyunu  gidecek kullanacak ama hiç kim de kimsenin oyunu da küçümsemeyecek.”

Programın sonunda Çavuşoğlu’na Türk Bayrağı ile İpsala pirinci hediye edildi.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA