SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Çakır:”“Partimiz, halkımızın değişim talebine mükemmel bir cevap verdi”

Çakır:”“Partimiz, halkımızın değişim talebine mükemmel bir cevap verdi”
Bu haber 06 Kasım 2023 - 15:48 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

CHP Keşan İlçe Başkanı Çakır’dan CHP Olağan Kurultay değerlendirmesi:

“Partimiz, halkımızın değişim talebine mükemmel bir cevap verdi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Ankara Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yüzüncü Yıl Bildirgesi’ni hazırlayan komisyonda Edirne’yi temsil etmenin gururu ve mutluluğunu yaşadığını belirten Çakır, “Genel başkanımız Özgür Özel’in önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında ülkemizi kuruluş ayarlarına döndürecek kadrolarla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

“DEMOKRASİ ŞÖLENİNE ŞAHİT OLDUK”

CHP’ye yakışan bir olağan kurultay yaşadığını kaydeden İlçe Başkanı Çakır, değerlendirmesine şöyle başladı: “4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Kurultayımızı yoğun bir katılımla ve coşkuyla gerçekleştirmiş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Kurultayımızda mevcut genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve grup başkanımız Sayın Özgür Özel yeterli sayıda imzayı toplayarak aday olmaya hak kazandılar. Kurultayın yapıldığı Ankara Kapalı Spor Salonunda tam bir bayram havası vardı. Cumhuriyet Halk Partisine yakıştığı gibi, başka partilerde görülmesi mümkün olmayan bir demokrasi şölenine şahit olduk. Ben de Edirne’yi temsil eden kurultay delegelerinden biriydim. Ayrıca kurultayımızda delegelerimizin oylarına sunulan ve oy birliği ile kabul edilen Sonuç Bildirgesi ‘Yüzüncü Yıl Bildirgesi’ni hazırlayan komisyonda Edirne’yi temsil eden kurultay delegesiydim. Bunun için de ayrıca gururluyum ve çok mutluyum.”

“HALKIMIZIN DEĞİŞİM TALEBİNE MÜKEMMEL BİR CEVAP VERDİ”

Mayıs seçimlerinden sonra bir değişim talebinin olduğunu söyleyen Çakır, değerlendirmesine şöyle devam etti: “Genel seçimden sonra ülkemizde ve partimizde büyük bir değişim talebi olmuştu. Hafta sonu kurultayda bu arzu üst noktaya çıktı. Biz de örgütümüzün ve sokağın sesine kulak verdik, değişim isteğine kayıtsız kalmadık. Hem cumartesi hem de pazar günü genel başkanlık ve parti meclisi seçimlerinde oy verme işlemi sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti. Sayın Özgür Özel ikinci turda 812 delegenin oyunu alarak partimizin yeni genel başkanı oldu. Genel başkanımızı seçtikten sonra, ardından yeni parti meclisimizi belirledik. Cumhuriyet Halk Partisi yeni genel başkanı ve yeni parti meclisi üyeleriyle halkımızın değişim talebine mükemmel bir cevap verdi.”

“GENEL BAŞKANIMIZ ÖZGÜR ÖZEL’İN ÖNDERLİĞİNDE GELECEĞE EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, değerlendirmesini şu ifadelerle bitirdi: “Ankara’da bulunduğumuz süre zarfında Cumhuriyet Halk Partililerin Ankara’yı, otelleri ve kurultayın yapıldığı salonu tıklım tıklım doldurmaları Türkiye’ye verilmiş açık bir mesajdı. Genel seçimde başarısız olmuş, hayal kırıklığına uğramış bir partinin mensupları her şeye rağmen partilerine sahip çıktılar ve değişimi gerçekleştirdiler. Şimdi artık önümüze bakma zamanı. Vakit kaybetmeden yerel seçim çalışmalarımıza başlayacağız, partimizin bayrağını Keşan’ımız başta olmak üzere yurdumuzun her bir köşesine dikeceğiz. Genel başkanımız Özgür Özel’in önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında ülkemizi kuruluş ayarlarına döndürecek kadrolarla geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Bugüne kadar partimize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum; göreve yeni seçilen genel başkanımız Sayın Özgür Özel’i ve parti meclisi üyelerimizi tebrik ediyorum, görevlerinde başarılar diliyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA