SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Büyükkarıştıran Belediyesi Sınır Ötesi İşbirliği Projesi Kapsamında Tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun Resmi Açılışını Gerçekleştirdi.

Büyükkarıştıran Belediyesi Sınır Ötesi İşbirliği Projesi Kapsamında Tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun Resmi Açılışını Gerçekleştirdi.
Bu haber 06 Eylül 2021 - 14:53 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi.

Büyükkarıştıran Belediyesi Sınır Ötesi İşbirliği Projesi Kapsamında Tamamlanan Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun Resmi Açılışını Gerçekleştirdi.

Bulgaristan’ın Topolovgrad Belediyesi ve Türkiye Büyükkarıştıran Belediyesi CB005.2.21.083 “Kültürel mirasın daha iyi sunulmasıyla Topolovgrad ve Büyükkarıştıran Belediyelerinin turist çekiciliğini arttırmak” projesi kapsamında yapılan Çok Amaçlı Kültür Salonu Resmi Açılışını gerçekleştirdi.
Projeye, Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından eş-finansman sağlanmaktadır.

21.11.2019 tarihinde uygulamaya başlanan ve 20.11.2021 tarihinde uygulama süresi bitecek olan olan projemizin resmi açılışı 28.06.2021 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 04.01.2021 tarihinde tadilatına başlanan çok amaçlı kültür salonu yapım işi 01.04.2021 tarihinde tamamlanmış ve teslim alınmıştır.

Temin edilmesi gereken tüm ses, ışık ve görüntü sistemi ekipmanları 31.05.2021 tarihinde eksiksiz olarak teslim alınmıştır. Sahada yapılan çalışmalar duvarlar, kapılar, zeminler, sahne platformu, hasarlı metal tavan plakalarının yenilenmesi ve diğerleri eksiksiz olarak yerine getirilmiştir.

28.06.2021 tarihinde Büyükkarıştıran Belediyesi Çok Amaçlı Kültür Salonu’nda gerçekleştirilen açılışa lider partner Topolovgrad Belediyesi proje ekibi, Kırklareli milletvekilleri, Kırklareli Belediye Başkanı, İğneada Belediye Başkanı ve Lüleburgaz Kaymakamı ile diğer kamu kurumları ve bölgedeki çeşitli dernek yöneticileri, Büyükkarıştıran halkı, çeşitli sanatçılar ve ünlü isimler katıldı.

Basın ve halk tarafından yoğun ilgi gösterilen resmi açılış programında Kırklareli’de ilk kez engelli çocuklar ve gerçek oyuncularla çekilen “Biz Senin Gibiyiz” filminin ilk gösterimi yayınlandı. Galası yapılan filmin gösterime özel yetenekli çocuklar ve aileleri ile çok sayıda ünlü oyuncu eşlik etti .

Açılışa katılan oyuncular ve engelli çocuklar tarafından çeşitli dans gösterileri , şiir ve müzik dinletileri yapıldı.

Gelen katılımcılara projemiz ile ilgili gerçekleştirilen tüm faaliyetlerin yer aldığı Çok Amaçlı Kültür Salonu’nun tadilatını gösteren sunum gösterildi.

Proje kapsamında hazırlanmış olan el ilanı ve broşürler katılımcılara proje hakkında bilgi vermesi ve farkındalığın arttırılması adına dağıtıldı. Tüm katılımcılara projemiz kapsamında temin edilen yiyecek ve içecek servisi yapıldı. Bulgaristan’dan katılan katılımcılar ve diğer yabancı katılımcılar için etkinlik boyunca çeviri hizmeti alındı.Bu yayın Avrupa Birliği tarafından Interreg-IPP Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı 2014-2020,
CCİ No 2014TC16I5CB005 aracılığıyla desteklenmektedir. Yayının içeriği, Büyükkarıştıran Belediyesi’nin sorumluluğundadır ve hiçbir şekilde Avrupa Birliği veya Programın Yönetim Otoritesinin görüşünün bir ifadesi olarak alınmamalıdır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA