SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BU YIL KURBANIMIZ KOYUN KEÇİ…  

BU YIL KURBANIMIZ KOYUN KEÇİ…  
Bu haber 16 Eylül 2015 - 15:55 'de eklendi ve 299 kez görüntülendi.

 

Bu yıl idrak edeceğimiz kurban bayramı için vatandaşlarımızı ülkemiz genelinde küçükbaş hayvan kesimine teşvik etmek amacıyla Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliğince ( TÜDKİYEB ) bir reklam kampanyası başlatıldı.

 

TÜDKİYEB Genel Başkanı Prof.Dr. Veysel Ayhan yaptığı açıklamada, reklam kampanyası kapsamında 81 ilimizde nüfusun yoğun olduğu yerlerdeki billboardlarda kullanmak üzere görsel çalışmalar hazırlandığını ve bütün Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliklerine gönderilerek tanıtım çalışmalarında kullanılmasını istediğini ifade etti.

 

Prof.Dr. Ayhan açıklamasında, ayrıca 50×70 ve 35×50 ebadında afişlerden 15 bin adet bastırılarak yine ülkemiz genelinde bütün Birliklere gönderildiğini ve afişlerin kurum ve kuruluşlar ile kasaplar, hayvan pazarları, camiler ve benzeri yerler ile toplu taşıma araçlarında kullanılacağını, böylece vatandaşların ilgisini küçükbaş hayvancılığa ve kurban bayramı için küçükbaş hayvan kesimine teşvik etmeği amaçladıklarını belirtti.

 

Afiş ve billboardlarda kullanılan görsellerde bir koç ve teke fotoğrafının yanı sıra küçükbaş hayvanların yerli ve doğal olduğu ayrıca lezzetli tadı yanında ekonomik olması yönüyle de tercih edilmesi gereğine vurgu yapılarak bu yıl kurbanımız koyun keçi denildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA