SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Belediye ödülleri kaptı

Belediye ödülleri kaptı
Bu haber 01 Ekim 2016 - 23:54 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen ve bu yıl 6.sı gerçekleştirilen Altın Karınca Proje Yarışması’na Keşan Belediyesi aldığı 3 1.’lik ödülüyle damga vurdu.

1 Ekim 2016 Cumartesi günü İstanbul Conrad Bosphorus Hotel’de gerçekleşen ödül törenine; Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve eşi Şengül Özcan ile Çevreden Sorumlu Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Arslan Aydın ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Arzu Akbunar katıldı.

Saat 14.00’teki kokteylin ardından saat 15.00’te ödül törenine geçildi.

Ödül töreninde Keşan Belediyesi İmar Şehircilik ve Estetik Kategorisinde katıldığı Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi Projesi ile 1.lik ödülü aldı. Başkan Özcan ödülü, Marmara Belediyeler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın elinden aldı.

2. ödül Kültür ve Sanat kategorisinde Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ın başkanlığını yürüttüğü ESTAB (Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliği)’ın hazırladığı Saros Yapay Resif ve Dünyanın İlk Su Altı Tarih Müzesi Projesiyle ve 1.likle geldi.

Ödül, Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ayşegül Arslan Aydın tarafından yine Altepe ve Topbaş’ın elinden alındı.

Keşan Belediyesi’nin son ödülü Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri kategorisinde Vahşi Depolama Sahası Rehabilitasyonu (Çöplük Islahı) ile geldi.

Keşan Belediyesi’nin kazandığı bu ödül Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve Başkan Yardımcısı Ayşegül Arslan Aydın ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Arzu Akbunar’a Altepe ve Topbaş tarafından takdim edildi.

Toplu fotoğraf çekimiyle sona eren törenin ardından açıklama yapan Özcan, aldıkları ödüller nedeniyle gururlu ve onurlu olduklarını, “Yaptığımız önemli projelerde alın terimizin karşılığı jüri

tarafından değerlendirildi ve en önemli ödüllere sahip olduk. Yaptığımız işlerin takdir edilmesi gurur verici. Çok mutluyuz. Ödüllerimizi Keşan ve bölge halkı adına aldık. ” dedi.

Projeler; Prof. Dr. Rafet Bozdoğan (Yalova Üniversitesi), Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu (İstanbul Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. Musa Eken (Sakarya Üniversitesi), Doç. Dr. İbrahim Demir (İstanbul Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. Aynur Can (Marmara Üniversitesi), Doç. Dr. Ebru Erdönmez (Yıldız Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. Mustafa Ergen (Koç Üniversitesi), Yard. Doç. Dr. Ülkü Arıkboğa (Marmara Üniversitesi), Dr. M. Cemil Arslan (Marmara Belediyeler Birliği)’ndan oluşan heyet tarafından değerlendirildi.

ÇOK AMAÇLI PAZARYERİ KOMPLEKSİ PROJESİ

Keşan Belediyesi tarafından yerel esnafla bölgenin ihtiyacına cevap verebilecek, aynı zamanda Esnaf AVM niteliği taşıyan bir kompleks oluşturuldu. Bu proje ile bölgenin en büyük halk pazarının kurulduğu Keşan’da vatandaş ve esnaf; yağmur, soğuk, güneş gibi olumsuz iklim koşullarından etkilenmiyor. Daha sağlıklı ve güvenli bir alışveriş ortamı yaratıldı. Komplekste, sağlıklı, denetimli, güvenli bir ortamda Pazar alışverişi yapılabilecek. Sadece bir gün değil haftanın her günü alışveriş, ticaret ve sosyal hayatın yaşandığı bir alan yaratıldı.

YAPAY RESİF VE DÜNYANIN İLK SU ALTI TARİH MÜZESİ PROJESİ

ESTAB tarafından hazırlanan proje ile Türk tarihinin en önemli savaşlarından olan Çanakkale Savaşları’nın heykel top mermi ve gibi görselleri kullanılarak Dünyanın İlk Su Altı Tarih Müzesi oluşturuldu. Balık çeşitliliğinin artması amacıyla özel olarak hazırlanan yapay resifler de körfezde belirlenen noktalara bırakıldı ve balık çeşitliliği ile yoğunluğunun artması ve dolayısıyla yerel balıkçılığın gelişmesine katkı sağlandı. Yaratılan görsellikle de bölgenin aktif ve cazip bir dalış merkezi olması sağlandı.

VAHŞİ DEPOLAMA SAHASI PROJESİ

Keşan Belediyesi, çevre duyarlılığına yönelik hazırladığı projelerden olan Vahşi Depolama Sahası’nın Rehabilitasyonu Projesi ile 8 hektarlık bir alanı yeşil bir alana dönüştürmeyi amaçlıyor. Projeyle koku, görüntü kirliği ve rahatsız edici duman ortadan kalktı. 1981 yılından bu yana kullanılan çöplüğün ortadan kaldırılması ile hem çevre kirliliğinin önüne geçildi hem de şehrin doğuya doğru gelişmesinin önü açıldı.

NOT:ÖDÜLLER GÜZELDE ETKİNLİKTEN  DOĞRU DÜRÜST BİR FOTOĞRAF YOK…!

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA