SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BAŞKAN ÇALIK: OTİZM ENGEL DEĞİL FARKLILIKTIR

BAŞKAN ÇALIK: OTİZM ENGEL DEĞİL FARKLILIKTIR
Bu haber 02 Nisan 2021 - 21:28 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında eşi Zehra Çalık ile birlikte Beylikdüzü Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyaret kapsamında merkezin birim ve sınıflarını gezerek özel gereksinimli çocuklara hediyeler takdim eden Başkan Çalık, ihtiyaç ve eksiklerin giderilmesi noktasında Beylikdüzü Belediyesi olarak her zaman destek vereceklerini belirtti.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında Beylikdüzü Şehit Ömer Halisdemir Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Beylikdüzü Belediyesi tarafından 2017 yılında ilçeye kazandırılan merkezin müdür ve öğretmenlerinin de eşlik ettiği ziyarete Beylikdüzü Belediyesi birim müdürleri, başkan yardımcıları ve meclis üyeleri de katılım sağladı. 50 öğretmen ve 100 öğrenciden oluşan merkezde özel gereksinimli çocuklarla bir araya gelen Başkan Çalık, sınıfları tek tek gezerek öğrencilere hediyeler takdim etti. Beylikdüzü Belediyesi olarak özel gereksinimli çocukların her zaman yanında olduklarını belirten Çalık, okulun ihtiyaç ve eksikleri noktasında da her zaman destek vereceklerinin altını çizdi.

Çalık: Hayat farklılıklarla güzeldir

Özel gereksinimli çocuklarla bir araya gelmenin mutluluğunu paylaştıklarını belirten Belediye Başkanı Çalık, “Otizm Farkındalık Günü kapsamında eşim Zehra ile birlikte ilçemizin önemli merkezlerinden birini ziyaret ettik. Evlatlarımızın enerjisi muhteşemdi ve bizlere de enerji verdiler. Beylikdüzü Belediyesi olarak özel eğitime ihtiyacı olan çocuklarımız için hizmet üretmeye, yeni merkezler açmaya gayret ediyoruz. Şu an yeni bir Engelsiz Yaşam Merkezi için çalışmalarımız sürüyor, tamamlandığında çocuklarımıza en iyi şekilde eğitim verebilmek için var gücümüzle çalışacağız. Otizm engel değil, sadece bir farklılıktır. Ve hayat, farklılıklarla güzeldir. Yeter ki biz, farkında olalım.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA