SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Başbakan’a mektup yazdı…

Başbakan’a mektup yazdı…
Bu haber 12 Aralık 2013 - 20:47 'de eklendi ve 193 kez görüntülendi.


RÜYASINDA BAŞBAKANI GÖRDÜ ile necdetuybas Başbakan’ın aradığı genç kız ilçesine 24 derslikli okul sözü aldı

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan’a okuduğu okuldaki yetersizlikler ile ilgili mektup yazan genç kız, ilçesine 24 derslikli bir okul kazandırdı.

 Şefika Debreli  Keşan’da okuduğu Hersekzade Anadolu İmam Lisesi’ndeki yetersizlik üzerine Başbakan Erdoğan’ın 8 Aralık Pazar günü Keşan’da yaptığı toplu açılış töreninde kendisine mektubu ulaştırdı.

 Başkakan’ı en önde dinleyen ve kendisine işaret diliyle seslenen Debreli’nin yanına giden Başbakan Erdoğan daha sonra kendisinden ismini ve telefon numarasını aldı.

 Başkakan’ın kendisine daha sonra telefonla arayarak konuştuığunu ve yazdıklarından çok etkilandiğini aktaran Debreli,Başbakan’ın kendisine 24 derslikli ve 700 kişilik bir  imam hatip lisesi sözü verdiğini söyledi.

 Başbakan’ın kendisi ile görüşürken kendisinin ağladığını belirten Depreli,telefonda duyduğu seslerden Başbakan’ın Erdoğan’ın da bu sırada ağladığını ifade ett,.

 Başbakan’ı 7 kez rüyasında gördüğünü aktaran genç kız  şöyle devam etti:Bundan 2 ay önce 7 gece yatıyorum kalkıyorum,sizi rüyamda görüyorum başbakan’ım.”Hayırdır inşallah”dedi.Rüyalarımdan  birinde artık çok yorulmuş ağlıyordunuz. Bende geldim sizin gözyaşını sildim. Başbakan’ın ne olur ağlamayın.”Ben size dua ediyorum”dedim. Ben o an hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.Arkadan gelen seslerden de başbakan’ın ağladığını hissettim.”

Okuldaki yetersizlik yüzünden  12. sınıfı açıktan okuduğunu ve dershanaye gittğini  başbakan’a aktardığını söyleyen Debreli,başbakan’dan ilçesine 24 derslikli okul sözü aldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA