SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLDİ

BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLDİ
Bu haber 03 Eylül 2015 - 12:20 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, alınan Belediye Meclis Kararı doğrultusunda, Edirne’yi Türkiye’de, Avrupa’da ve Dünya’da gururla temsil ederek, Edirne’ye derece getiren sporcuları ödüllendirdi. Edirne Belediyesi olarak, sporda altyapıya çok önem verdiklerini dile getiren Gürkan, “Spora yaptığımız yatırımlarının meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladık. İnşallah daha birçok başarıya daha imza atarak, Edirne’mizin ismini tün dünyada duyuracağız” dedi.

                Alınan meclis kararı doğrultusunda Edirne’yi Türkiye’de, Avrupa ve Dünya’da gururla temsil ederek, dereceye girenler, Eylül Ayı Meclis Toplantısında ödüllendirildi.

11-12 Ekim 2014 tarihleri Slovenya Moribor şehrinde yapılan Yıldız Erkekler 37 kilo tekvando şampiyonasında Balkan Şampiyonu olan Emir Yumurtacı, 07-08 Şubat 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen Minik Bayanlar 33 kiloda tekvando da Avrupa Şampiyonu olan Buse Nur Dallı, 07-08 Şubat 2015 tarihinde Antalya’da düzenlenen Minik Bayanlar 57 kiloda  tekvandoda Avrupa Şampiyonu olun Gamzenur Karayünlü ile 07-08 Şubat 2015 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Minik Bayanlar 33 kiloda tekvando şampiyonasında Avrupa ikincisi olan İlayda Nur Tosun, 23-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen tekvando şampiyonasında Türkiye’yi Yıldız Bayanlarda 41 kiloda temsil ederek, Dünya Üçüncüsü olan Derya Eşme ödülünü Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın elinden aldı.

                GELECEĞİN BAŞPEHLİVANI’DA UNUTULMADI

  1. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde Deste Orta Boyda, tüm rakiplerini puanlama sistemine kalmadan yenerek, birincilik kürsüsüne çıkan ve güreşseverler tarafından ‘Geleceğin başpehlivanı’ olarak nitelendirilen Ufuk Yanık’ta unutulmadı. Ufuk Yanık’a ödülünü teslim eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali öncesinde Ufuk Yanık’ya bir araya geldiklerini hatırlatan Gürkan, “Ufuk derece alacağı konusunda söz vermişti. Bu sözünü de yerine getirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

                Edirne Belediyesi olarak sporda altyapıya çok önem verdiklerini dile getiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’mizi birçok farklı branş ve kategoride temsil etmiş gurur kaynaklarımız var. Aldığımız bir kararla çeşitli kategorilerde Edirne’mizi temsil eden gençlerimize Edirne Belediyesi olarak ödül veriyoruz. Bu bağlamda kendi alanlarında Türkiye’de, Avrupa’da ve Dünya çapında dereceye girmiş sporcularımız var. Edirne halkı adına ödüllerini kendilerine teslim ettim. Spora yaptığımız yatırımlarının meyvelerini yavaş yavaş toplamaya başladık. İnşallah birçok başarıya daha imza atarak, Edirne’mizin ismini tün dünyada duyuracağız” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA