SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BAKANLIK TALİMAT VERDİ: ENDER MAĞDEN’E SORUŞTURMA AÇILDI

BAKANLIK TALİMAT VERDİ: ENDER MAĞDEN’E SORUŞTURMA AÇILDI
Bu haber 02 Ocak 2016 - 18:50 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz dönem Keşan Ticaret Borsası Başkanlığı döneminde,yaptığı harcamalar ile kurumu zarara uğrattığı iddia edilen Ender Mağden’e teftiş raporu doğrultusunda soruşturma açılmış.

Başkanlığı döneminde meclis başkanı ile bir meclis üyesinin istifa ettiği borsa çalkantılı bir dönem geçirmiş ve yapılan seçimde de Ender Mağden seçimleri kaybetmişti.

Keşan Ticaret Borsası’nın konu ile ilgili açıklaması da şöyle:

Deloitte firmasına  (Uluslararası Bağımsız Denetleme Kuruluşu)  ödenen ücretlerle ilgili soruna gelecek olursak. Bize bu işlem senin de çok iyi bildiğin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü Teftiş Başkanlığı’nın meclisimize göndermiş olduğu ve aynı zamanda savcılık makamına da 83 sayfa olarak ilettiği raporda belirtilen talimat gereği yerine getirilmiş ve hizmet satın alınmıştır. Teftiş raporunda Borsa’nın zarara uğratıldığı, bu zararların tam tespitinin yapılması için uzman kurumlardan hizmet satın alınması gerektiği tarafımıza bildirildiğinden bizlerde ileride şaibe oluşmaması için bağımsızlığı uluslararası kurumlarca onaylı, bir denetleme kurumu tercih edilmiş  bu şekilde hareket edilmiştir.   Bedeli senin dediğin gibi 50.000 TL değil 16.107 TL’dir.  Amacımız eski yönetimin açıklarını bulmak değil bağlı olduğumuz Bakanlığın talimatlarını yerine getirmektir.  Kaldı ki hakkınızda başlatılan soruşturma bir önceki meclis kurulu döneminde yapılan taleple başlamış ve bugüne gelmiştir. Bu hususu da üyelerimizin bilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu meclisin eski dönemin açıklarını bulma konusunda herhangi bir tasarrufu olmamıştır.

Bu arada Ender Mağden kendisine hakaret ettiğini iddia ettiği bir gazeteciye açtığı davanın parasını da avukata  borsadan ödeyerek bir skandala daha neden olmuştu. Mahkemenin verdiği 2.100 liralık ceza için ise bir avukata tam 1.180 lira ödenmişti.Borsa şimdi bunun da peşine düştü.

Ender Mağden seçimi kaybetmesinin ardından siyasete soyunmuş ve CHP’den belediye meclis üyesi olmuştu.Yandaşlarının ifadesine göre de bundan sonraki hedefi belediye başkan adaylığı…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA