SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Bakan Veysel Eroğlu’na Bölge Sorunları Aktarıldı…

Bakan Veysel Eroğlu’na Bölge Sorunları Aktarıldı…
Bu haber 20 Şubat 2017 - 14:05 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

Keşan ve İpsala Oda Borsa Yöneticileri, Orman ve Su İşleri Bakanı Dr. Veysel Eroğlu ile Edirne’de bir araya gelerek, bölge sorunlarını aktardı ve Hamzadere Barajı’nın tamamlanması, Gala Gölü’nün turizme açılması, Keşan Korudağ’da sağlık turizmi potansiyelinin değerlendirilmesi ile Enez karayolu çalışmalarının başlatılması gibi başlıklarda bölge sorunlarını dile getirerek destek istediler.

Orman ve Su İşleri Bakanı Dr. Veysel Eroğlu, Edirne’de STK Yöneticileri ve işadamları ile bir araya geldi.

19 Şubat Pazar günü, Edirne’de bazı açılış ve programlara katılan Eroğlu, akşam saatlerinde Edirne DSİ Hizmet Binası’nda Bölge iş adamlarından oluşan 50 kişilik bir grup ile bölge sorunları üzerine toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Bölgemizi temsilen, Keşan TSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TB (Keşan Ticaret Borsası) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük, İpsala TB (İpsala Ticaret Borsası) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necmi Sezer ile bölge iş adamlarımız Ali Osman Kale ve Tolga Mercan katıldı.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Milletvekili Rafet Sezen ve Edirne Genelindeki STK Temsilcileri ile iş adamlarının da yer aldığı toplantıda söz alan İpsala TB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin, Hamzadere Barajı’nın bitirilmesi konusundaki sorunları Bakan Eroğlu’na aktardı ve konuşmasında Korucu Köy Göleti’ne de dikkat çekerek, göletin yapılması konusunda bölge adına destek istedi.

Toplantıda konuşan Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’da, Gala Gölü’nün turizme açılması ve mesire alanları ile turizm alanlarının oluşturulması konusunda Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile çalışma yapılması gerektiğini dile getirdi. Helvacıoğlu bölge sorunları ile ilgili yaptığı konuşmada Keşan Korudağ’da sağlık turizmi potansiyelinin de değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekerken Enez karayolunun yapılması için Bakan Eroğlu’ndan destek istedi.

Mustafa Helvacıoğlu konuşmasının devamında, Keşan Gıda İhtisas OSB çalışmaları ile ilgili bilgi verdi Hamzadere Barajı sulama çalışmalarındaki desteklerinden dolayı Bakan Eroğlu’na bölge adına teşekkür eden Helvacıoğlu, gıdada tarım ve suyun stratejik önemine de dikkat çekerek, bu topraklardan çıkan İpsala Pirinci’nin bir marka haline gelmesinin bu stratejik önemi ifade ettiğini söyledi.

Toplantı konuşmaların ardından Bakan Veysel Eroğlu’na Tescilli İpsala Pirinci hediye edilmesiyle sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA