Keşan Haber
reklam

ATATÜRK’ÜN EDİRNE’YE GELİŞİ

ATATÜRK’ÜN EDİRNE’YE GELİŞİ
Bu haber 20 Aralık 2017 - 16:57 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.
reklam

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan’ın 21 Aralık Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin yıldönümü mesajı

Bugün şanlı Edirnemizin kıvanç günüdür. Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirnemizi ziyaret edişinin 87’nci yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Daha önce binbaşı olarak 1911’de ve albay olarak 1916’da Edirne’ye gelen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk 21 Aralık 1930’da Cumhurbaşkanı olarak Edirnemizi ziyaret etmiş ve 4 gece kalmıştır. Binlerce Edirneli Atatürk’ü “Safa geldin Ulu Gazi” pankartı ile coşku içinde karşılamış ve bağırlarına basmıştır. Edirneliler Türk Ulusunun hak ettiği tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir sosyal hukuk devletini kuran Atatürk’e minnetini göstermiştir. Edirnelilerin Atasına bağlılığı yürektendir. Bu yüzden bu bağlılık her geçen gün artmaktadır.  Edirneliler ilke ve devrimlerinin en büyük savunucu olmaya devam etmektedir.

Edirne ulusumuzun yaşadığı bütün acı ve tatlı olaylara tanıklık etmiştir. Yüzlerce yıl Balkanlardan her şeylerini bırakıp gelmiş insanlarımıza kucak açmıştır. Düşmana karşı kahramanca direnmiş, işgalin acılarını yaşamıştır. Bunun için bizlerde Atatürk’ün ayrı bir yeri vardır. Yoktan vatan kurtarmanın ne demek olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Bu vatanı bizlere bırakan Atatürk’e karşı da sevgimiz yıllar geçtikçe artıyor. Yolu yolumuzdur.

Edirnemize gelişinin 87’nci yıl dönümünde Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyorum.

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER