SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Ata’nın doğduğu yerden,vatanın doğduğu yere

Ata’nın doğduğu yerden,vatanın doğduğu yere
Bu haber 05 Mayıs 2019 - 0:12 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.

Keşan Doğa ve Spor Derneği bisikletcileri  (SARDOS) Selanik’ten Samsun’a  bisikletle  gidecekler.

Bu konuda  dernek madına açıklama yapan Faruk Eker,şunları söyledi.”       MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLANGIÇ YILI OLAN 19 MAYIS 1919’UN 100. YILI ANISINA KEŞAN SAROS DOĞA VE SPOR DERNEĞİ OLARAK FARKINDALIK YARATAN BİR PROJE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

‘’ATA’NIN DOĞDUĞU YERDEN, VATANIN DOĞDUĞU YERE 1453 KM.’’ ADI  ALTINDA YAPILACAK OLAN BİSİKLET TURUNDA  ATAMIZIN DOĞDUĞU EVDEN , SELANİK BAŞKONSOLOSUNDAN ALACAĞIMIZ BAYRAĞIMIZI 1453 KM. PEDAL ÇEVİREREK  İSTİKLAL  ATEŞİNİN İLK  YAKILDIĞI YER  OLAN  SAMSUN’A GÖTÜREĞİZ VE ORADA VATANIN DOĞDUĞU KENTİN MÜLKİ AMİRİNE TESLİM EDECEĞİZ.  BU BÜYÜK VE ANLAMLI PROJEYİ HEPSİ  KEŞAN SARDOS DERNEĞİ  ÜYESİ OLAN 14 KİŞİLİK BİR EKİP İLE YAPACAĞIZ.MİLLİ MÜCADELE HALKIN HER KESİMİNİNİN KATILIMI İLE OLDU, BU MÜCADELENİN KAZANILMASININ TEMEL TAŞI OLAN KADINLARIMIZ, CEPHEDE VE CEPHE GERİSİNDE BİR ÇOK KAHRAMANLIKLAR YARATTI .  YÜZÜNCÜ YILIN  BU ANLAMLI PROJESİNDE  KADIN BİSİKLETÇİLERİMİZLE BİRLİKTE AYNI MİLLİ RUHLA BAYRAĞIMIZI TAŞIYACAĞIZ.

AMAÇ;
1453 KM. PEDAL ÇEVİRECEĞİZ ÇÜNKÜ, 1453 YILINDA ÇAĞ AÇIP ÇAĞ KAPATAN BİR DÖNEMDEN, 1919 YILINDA DÖRT BİR YANDAN KUŞATILMIŞ TÜRK YURDUNDA BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİNE GİRMİŞİZ. NEREDEN NEREYE GELDİĞİMİZİN SORGULANMASI, HALKIMIZA VE GELECEK KUŞAKLARA, MEVCUT DEĞERLERİMİZE  VE TARİHİMİZE SIKICA SAHİP ÇIKILMASI GEREĞİNİN  MESAJINI VERMEKTİR.

9 MAYIS’TA SELANİK’TEN BAYRAĞIMIZI TESLİM ALDIKTAN SONRA PROJEMİZ BAŞLAYACAKTIR. 11 MAYIS GÜNÜ İPSALA GÜMRÜK KAPISINDAN GİRİŞ YAPARAK  AYNI GÜN YAŞAM ALANIMIZ OLAN KEŞAN’DA KONAKLAYACAĞIZ. 11 MAYIS’TA  KEŞAN’A  GİRİŞİMİZDE COŞKULU BİR KARŞILAMA GÖRMEK BİZLERE GÜÇ VERECEKTİR. SARDOS OLARAK BİZ ,AYNI ZAMANDA  EDİRNE VE KEŞAN’I TEMSİLEN DE YOLA ÇIKIYORUZ. CUMHURBAŞKANLIĞI HİMAYESİNE ALINAN SAMSUN 100.YIL TÖREN PROGRAMINA DAHİL EDİLMİŞ OLMAKTATAN DA GURURLUYUZ. GEÇECEĞİMİZ HER KİLOMETREDE  HALKIMIZIN DESTEĞİNİ HER AN YÜREĞİMİZDE HİSSEDECEĞİMİZDEN ŞÜPHENİZ OLMASIN.  BİZE BU ÜLKEYİ BAHŞEDEN, BAŞTA ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE TÜM MİLLİ MÜCADELE KAHRAMALARIMIZA, MİNNET DUYGULARI İLE PEDAL ÇEVİRİP, AYNI MİLLİ RUHLA TER DÖKECEĞİZ.
YOLUMUZ AÇIK, AZİZ MİLLETİMİZ VE ÜLKEMİZ SONSUZA KADAR DAİM OLSUN.”

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA