SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ATALARINA YÜRÜYORLAR

ATALARINA YÜRÜYORLAR
Bu haber 16 Mart 2014 - 11:22 'de eklendi ve 94 kez görüntülendi.

Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıklarıyla anılan 57. Alay için Tekirdağ’da toplanan ve 18 Mart’ta Çanakkale’de düzenlenecek törene katılmak üzere yürüyerek yola çıkan 57 gönüllü, geceyi geçirdikleri  Keşan’dan  27. Alay gönüllülerinin de   katılımı ile  yola çıktı.

 

Tekel Meydanı’nda düzenlenen.törende konuşan Keşan  Kaymakamı Bekir Dınkırcı, tarihi  ve çekilen sıkıntıları bilmemiz ve bunları yeni yetişen nesile aktarılması gerektiğini söyledi.

Özellikle yeni yetişen nesilin geçmişte ecdadı ne yapmış hangi zorluklarla katlanmış ve vatanı kurtarmış bunun hafızalara iyi kazınması gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti:” Çünkü dönmeyi düşünmediler.253 insan şehir verdik.Bunlar bizim ecdadımız. Bu insanlar biz bugün yaşabilelim diye şehit oldular.Bakıyorsunuz belli liselerin son sınıfları yok,tamamı şehit olmuş.Ben bu vesileyle başta rahmetli Atatürk olmak üzere şehit ve gazilerimize şükran duygularımı ifade etmek istiyoruz.Allah yolunuzu açık etsin.Siz ve sizin gibi insanların sayesinde hep beraber bütüncül bir yapılanma ile  biz dünya var olduğu müddetçe Türkiye Cumhurite devletinin birlik ve beraberlik için yaşatılması için çalışmamız gerekiyor.”

57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz’da  27. Alay’ın düşmana ilk kurşunu atan ve ilk şehidi veren alay olduğunu 57. Alay’ın sonradan yetiştiğini kaydetti.

Daha sonra yürüyüşe katılan gönüllüler Çanakkale’ye doğru yola çıktılar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA