ARICILAR FESTİVAL ZİYARETİNDE

Güncel Haberler


ARICILAR FESTİVALDE paylaşan: necdetuybasEdirne Arı Yetiştiricileri  Birliği üyeleri İstanbul Bal Üreticileri Birliği’nce düzenlenen “4. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Festivali” ni ziyaret ettiler.

Edirne Arı Yetiştiricileri Birliği Yöneyim Kurulu Başkanı Erdoğan Altınordu,,yaptığı açıklamada, arıcılık ve bal ürünleri üretimi konusunda üyelerinin bilgilerini artırmak için  festivali ziyaret ettiklerini belirtti.

Edirne’nin  bal üretimi konusunda önemli bir bölge olduğuna işaret eden Altınordu,arıcılık ve bal üretimi konusunda  üyelerin son gelişmeleri izlediklerini ve  arıcılık malzemeleri satın aldıklarını söyledi.

Altınordu şunları kaydetti:” Edirne’de  450 aile arıcılıktan geçini sağlıyor.Bu yıl bal üretimi 600 ton olarak gerçekleşti.Edirneli arıcılar olarak dünya’da mesleğimizle ilgili yaşanan gelişmeleri takip ediyoruz. Fuar ve festivalleri ziyaret ederek de bu gelişmelri takip edip,uyguluyoruz. Bu satede daha bilinçli olarak arıcılık yapıyoruz..”

 

Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi’nde, 31 Ocak tarihinde başlayan ve bugün sona eren festivali Türkiye’nin bir çok bölgesi ve komşu ülkelerden de bir çok arıcı ziyaret etti.