SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
Bu haber 03 Aralık 2021 - 22:40 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Meclisi’nin Aralık Ayı Olağan Toplantısı, 2 Aralık2021 Perşembe günü gerçekleştirildi.

Keşan Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen, saat 15.00’te başlan toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapıldı.

Pandemi tedbirleri kapsamında yapılan toplantında ilk olarak gündeme; Gülsüm Süren, Ayten Süren Batu, Gülseli Yıldız ve Sedat Yıldız’ın Şehit Eren Bülbül Parkı’na Şaban Süren isminin verilmesi talebi, görevi başında vefat eden zabıta memuru merhum Hasan Direk’in isminin cadde, sokak veya bir parka verilmesi, Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Olcay Soran tarafından verilen, Erikli Sahili su hattı ve bağlantı bedellerinin görüşülmesi ile ilgili olağanüstü meclis toplantısı yapılması önergesi ve Meclis Üyesi Aladdin Öztürk tarafından verilen soru önergesi gündeme ilave edildi.

Meclis daha sonra gündem maddelerini görüştü.

Toplantıda ilk olarak Belediye tarafından 2022 yılında uygulanacak vergi, harç ve ücret tarifeleri görüşüldü.

Madde hakkında Mali Hizmetler Müdürü Levent Keçimen, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun 15-30 dakika arası parkomat ücretinin 1,5 TL olarak belirlediğini söyledi.

“30 dakika arası 8 bin 651 araç parklama yapmış”

Madde ile ilgili konuşan Helvacıoğlu, “Parkomat uygulamamızda 0-15 dakika arası ücretsiz. 15-30 dakikası arasında vergiler dahil 1,5 TL. Şu anda parkamotta 25 kişiye istihdam sağlıyoruz. Asgari ücret belli olmadan parkomat fiyatını belirlememiz doğru olmamış. Gelibolu’da 7 TL, Malkara 15-30 dakika 4 TL. Asgari ücretin belirlenmesinin ardından daha net bir fiyat ortaya koymak adına Ocak-Şubat ayında bu konuyu yeniden gündeme getirmeliyiz. Kar etmeyelim ancak zarar da etmeyelim. 15-30 dakika arası 8 bin 651 araç parklama yapmış. Yaklaşık 15 bin araç ise 0-15 dakika arasında park etmiş. İlgili komisyonumuz iyi bir inceleme yapmasının ardından konuyu önümüzdeki Ocak-Şubat ayında yine gündeme getirmemiz lazım.” dedi.

“Keşan’ımıza 200 kişilik huzurevi yapmak adına belediyemize geldiler”

Daha sonra yapılan oylamada Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu oy birliği ile kabul edildi.

Meclis daha sonra “Mülkiyeti Keşan Belediyesine ait Aşağı Zaferiye Mahallesi 1596 ada, 1 parseldeki arsaya bir yatırımcı tarafından Huzur Evi ve Demans hastaları için iki üniteli sağlık kompleksi yapılması talep edilmiştir. Her gecen gün eksikliğin hissedildiği, en az 200 hasta kapasiteli huzurevi ve Demans hastaları için iki üniteli olarak yapılması planlanan sağlık tesisinin Keşan’a kazandırılması için güncel değeri mukabilinde satın alma talebi”ni görüştü.

Madde ile ilgili olarak İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal’ın bilgilendirmesinin ardından söz alan Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “İnsana yatırım yapan anlayışımızla Keşan’a hizmet etmeye devam ediyoruz. İnsanımızın ihtiyaçlarına cevap veren projeler üretiyoruz. Keşan’da bilindiği üzere

huzurevi yok. Bir yatırımcı ‘Keşan’a huzurevi yapalım mı?’ dedi. Keşan’ımıza 200 kişilik huzurevi yapmak adına belediyemize geldiler. Bugün Keşan’da ikamet eden vatandaşlarımıza ‘Keşan’ımızda huzurevi eksiği var mı?’ diye sorsak cevap net ‘Evet’ olarak çıkar. Tüm bölgeye hizmet verecek bir proje. Söz konusu alanı değerinde ihale ile almak istiyor. Arsamızın güncel bedeli ne kadar ise belirleyelim ve konuyu bir dahaki meclise havale edelim. Söz konusu alan konut bölgesinde. Huzur evi olarak tadilatını gerçekleştireceğiz. Böylece ihaleye huzurevi yapacaklar girebilecek. Ayrıca Keşan’dan 100 kişiye de istihdam sağlanmış olacak. Ayrıca buradan gelecek olan değer ile ilçemize yatırım yapalım. Şer koyun, deyin ki; ‘Eski itfaiyenin orasını yapacağız, eski belediyenin orasını yapacağız’ Bu meclis tarih yazsın, 100 kişi de istihdam edilsin.”

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından grup sözcüleri görüş bildirdi ve madde oy çokluğu ile red edildi.

“Kuruşuna kadar yatırıma akıtacağız”

Toplantıda daha sonra “İlçemizde ihtiyaç duyulan Kapalı Pazaryerinin ihtiyacının giderilmesinin finansmanında kullanılması amacıyla Mülkiyeti Keşan Belediyesi adına kayıtlı Yukarı Zaferiye Mahallesi 1310 ada, 3 ve 4 numaralı parsellerin satışı için Encümene yetki verilmesi hususunun görüşülmesi” maddesine geçildi.

Konuyla ilgili olarak İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal’ın bilgilendirmesinin ardından Mustafa Helvacıoğlu söz aldı. Helvacıoğlu, “21 dönüm arsamız var. Geçmişte satılan 94 arasının başına gelenler gelmesin diye bir şey satarken borç ödemeyelim, bir proje yapalım istiyoruz. Pazaryerlerimizin kapanması maliyetlerin artması nedeniyle kredi ile mümkün değil. Erikli Sahili’ne içme suyu getirme projemizde meclis tarafından 5 yıllık vade verilmesi gerçeği var. Ama ben yine de yılmadan çalışacağım, her mecliste bir proje sunacağım. 21 dönümlük arsadan gelecek olan gelir ile pazaryerlerimizin yapılması noktasında projelerimiz hazır. Borç ödemeyeceğiz. Kuruşuna kadar yatırıma akıtacağız. Keşan’ı geliştirmek için bunu yapmaya söz veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Madde hakkında grup sözcülerinin görüş bildirmesinin ardından yapılan oylamada, madde oy çokluğu ile red edildi.

Toplantıda daha sonra, “S.S. 99 Nolu İzzetiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine ait araçlardan, İzzetiye Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarımızın Toplu Taşıma Sisteminden daha verimli yararlanması ve meydana gelen aksaklık ve eksikliklerin giderilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi”, “S.S. 129 Nolu Paşayiğit Motorlu Taşıyıcılar kooperatifine ait araçlardan, Paşayiğit Mahallesinde ikamet eden Vatandaşlarımızın Toplu Taşıma Sisteminden daha verimli yararlanması ve meydana gelen aksaklık ve eksikliklerin giderilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi.” ve “S.S. 25 Nolu Şehiriçi Minibüs Taş. Koop’nin Keşan Belediyesi Ticari Hatlı Minibüs Yönetmeliğinin 29. Maddesinde değişiklik yapılmasına ait komisyon raporunun görüşülmesi” maddeleri ele alındı. Söz konusu maddeler hakkında Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın bilgi vermesinin ardından yapılan oylamada komisyon raporları oy birliği ile kabul edildi.

9 parkın isimleri belirlendi

Meclis toplantısı, “Belediyemiz tarafından yapılan 9 parka isim verilmesine ait komisyon raporunun meclisçe ele alınması.” maddesinin görüşülmesiyle devam etti. Madde ile ilgili Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç’ın bilgilendirmesinin ardından, grup sözcüleri görüş bildirdi. Daha sonra yapılan oylamada İsim Belirleme Komisyonu’nun raporu oy birliği ile kabul edildi. Rapora göre; Muhtar Ali Çevikel Caddesi Üzerindeki yeşil alana Şehit Eren Bülbül Parkı, Muhtar Ali Çevikel Caddesi Tepe Mezarlığı karşısındaki yeşil alan Amel Baba Park, Ahmet Yasevi ile Rasim Ergene Caddesi kesişimindeki park alanına Taksi Park, Dr. Ali İhsan Çuhacı ve Millet Caddesi kesişimindeki park alanına Geri Dönüşüm Parkı, Badem Caddesi üzerindeki park alanına Savaş Paçaman Parkı, Şehit Polis Okan Koç Caddesi üzerindeki park alanına Enerji Park, Mehmet Bölükbaşı Caddesi ile Ayşe Sokak kesişimindeki park alanına Bizim Park, Keşan Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde bulunan park alanına ise Pati Park isimleri verildi.

Meclis toplantısı “Belediyemizce Yaptırılan Kütüphaneye İsim verilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi” ile sürdü.

Madde hakkında Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aytaç Onur Akay’ın bilgilendirmesinin ardından, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Helvacıoğlu, şöyle dedi: “MHP’li dostlarımızın önerisiyle oldu, kütüphanemize isim önerileri için bir anket başlattık. Gelen talepler doğrultusunda Hüseyin Nihal Atsız ismi öne çıktı. Kütüphanemiz için bir yazar ismi olması da bizler için anlamlıdır. Hüseyin Nihal Atsız; Türkçülük akımını benimseyen ve birçok eseri ortaya koyan yazarımızdır. Türk dilini, tarihini ve edebiyatını çok iyi bilen Atsız, Türk tarihimizin Göktürk kısmında da uzmandı. Keşan’ımızda caddelere, parklara isim verirken topluma mal olmuş ve şehrimiz için anlamlı isimler seçiyoruz. Alparslan Türkeş Meydanı, Çetin Emeç Caddesi, Uğur Mumcu Caddesi’nde ve parkında olduğu gibi Hüseyin Nihal Atsız ismine de Keşan’ımız sahip çıkacaktır.”

Grup sözcülerinin madde hakkında görüşlerini bildirmesinin ardından yapılan oylamada, Keşan Belediyesi kütüphanesine oy çokluğu ile “Hüseyin Nihal Atsız Kütüphanesi” ismi verildi.

Meclis toplantısı “İzzetiye Mahallesinde yapılacak olan Semt Sahasına Enercin UYGUN isminin verilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi” ve “Belediyemiz mücavir alanı Erikli Sahili Makber Sokak isminin değiştirilmesine ait komisyon raporunun görüşülmesi.” ile devam etti.

Maddeler hakkında Ünal’ın bilgilendirmesinin ardından komisyon raporu doğrultusunda İzzetiye Mahallesi’ndeki semt sahasına Enercin Uygun ismi verilirken, Makber Sokağın ismi ise Nilgün Sokak olarak değiştirildi.

Toplantının devamında, Keşan Belediyesi tarafından yapılan parklara belediyede görev yapan merhum Savaş Paçaman ve Serkan Yıldırımın isimlerinin verilmesine ait komisyon raporu görüşüldü. Komisyon raporu doğrultusunda Aşağı Zaferiye Mahallesi Evreşe Caddesi üzerinde bulunan parka “Serkan Yıldırım Parkı”, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Badem Caddesi üzerinde bulunan park alınana da “Savaş Paçaman Parkı” isimleri oy birliği ile verildi.

Toplantı; “Edirne İli, Keşan İlçesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 916 Ada, 7-10-11-12 Parselde Nazım İmar Planı Değişikliği (G17A18B)” ve “Edirne İli Keşan İlçesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 916 Ada, 7-10-11-12 Parselde Uygulama İmar Planı Değişikliği (G17A18B1D)” ve “Edirne İli, Keşan İlçesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 1744 Ada, 2-3-4-5-6-7 Parsele Ait 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği (17A18A)” ve Edirne İli, Keşan İlçesi Aşağı Zaferiye Mahallesi,1744 Ada, 2-3-4-5-6-7 Parsele Ait 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği (G17A18A2C)” maddelerinin görüşülmesiyle sürdü. 2 madde ile ilgili olarak Ali Ünal’ın bilgilendirmesinin yapılan oylamada komisyon raporları oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra görüşülen “09.11.2021 tarih ve 16712 kayıt sayılı dilekçe ile İlknur Güven’in Paşayiğit Mahallesi, 248,00 m2’lik Belediye Hizmet Alanında kalan 2937 numaralı parsel ile İspat Cami Mahallesi, 1405 ada, 3 numaralı parsel ile takas talebinin görüşülmesi.” maddesi ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

Meclis toplantısı Edirne İli Keşan İlçesi Beğendik Mahallesi Beğendik Kök No’lu Trafo’ya Ait Uygulama İmar Planı Değişikliğinin ele alınmasıyla sürdü. Madde ile ilgili Ünal’ın bilgilendirmesinin ardından, komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi.

“22.11.2021 tarih ve 17362 kayıt sayılı Sena Konut İnşaat Ltd.Şti., Nusret TURAN, Ayhan TUNA, Tekin KURU dilekçesi ile, İspat Cami Mahallesi 831 ada, 1 numaralı parselin konut olan fonksiyonunun zemin kat ticaret alanı olarak plan değişikliği yapılması talebinin görüşülmesi.” maddesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

Meclis, toplantının devamında Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Yazı İşleri Müdürlüğü, Veteriner işleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ödenek kalemlerine Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliğinin 36. Maddesine istinaden aktarım yapılması hususunu görüşüldü. Madde hakkında Keçimen’in bilgilendirmesinin ardından yapılan oylamada madde oy birliği ile kabul edildi.

Başaran: “ihale komisyonu tarafından ihale iptal edildi”

Daha sonra “07 Ekim 2021 Perşembe günü olağan Meclis Toplantısında Millet İttifakının Erikliye Su getirilmesi işi ile ilgili soru önergesine 22 Kasım 2021 günü yapılan Kasım ayı olağan Meclis toplantısı 2. Oturumunda Meclis Başkanı Mustafa HELVACIOĞLU tarafından cevap verilmiştir. 26.11.2021 Cuma Günü CHP Grubu tarafından yapılan basın açıklamasında sorulan sorulara, Keşan Belediye Meclisine ve kamuoyuna teknik bilgi verilmesi.” maddesi görüşüldü.

Projenin yapımı sırasında Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü olarak görev yapan Erhan Başaran, konuyla ilgili yaptığı bilgilendirmede, şu ifadelere yer verdi: “Erikli Sahili’ne su hattı yapılması işi sürecinse alınan tüm kararlar ben, 5 kişiden oluşan teknik kontrol ekibim, İller Bankası Kontrol Ekibi ve üst yöneticilerimizin onayı ile alınmıştır. İhale hakkında; 20 Kasım 2020 tarihinde yapım işinin ilk ihalesini gerçekleştirdik. 6 adet firma ihaleye katıldı. En düşük teklifi veren firma 25 milyon 460 bin TL fiyat vermiştir. Ancak evrak eksikliği nedeniyle elendi. En düşük teklif ile diğer teklifler arasında yaklaşık 4 milyon TL’lik bir fark ortaya çıkmıştı. Yaklaşık maliyetin kırım oranı ve kamu yararı göz önünde bulundurularak ihale komisyonu tarafından ihale iptal edildi. İlk ihale iptal edildikten İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Erikli sahilinden gelen çok sayıda tuzlu su ve sağlıksız şebeke suyu konulu CİMER şikayetleriyle ilgili gelen yazıda bir an önce gerekli önlemlerin almamız istenmiştir. Buna istinaden yaklaşık 40 günlük bekleme süresinden tasarruf etmek ve bir an önce işe başlamak için 11 Aralık 2020 tarihinde ilk ihale katılan tüm firmalar ve İller Bankası’ndan bu işi yapacak olan 5 firmayı davet ederek, ikinci ihale yapıldı. Ancak ilk ihalede bu işin yaklaşık maliyetini açıkladık. Bu nedenle ilk ihaledeki yaklaşık maliyeti açıkladığımızdan ikinci ihaleye bu yaklaşık maliyet ile çıkmazdık. Yaklaşık maliyetin gizliliğinin korunması için nasıl bir yol izleyeceğimizi düşündük. Kuyu ve şehir şebeke bağlantıları işini bu ihaleye ilave ettik.”

Yayla ve Danişment Sahiline vana bırakılacağını daha önce dile getirdiklerinin altını çizen Başaran, “Bunu söylemek aslında tesislerin Yayla’daki potansiyeli taşıyacağı anlamına geliyor. Yayla ve Danişment için döşenen 4 bin 310 metrelik hattın ise Aydere Mevkii’nde bulunan su kuyularında ciddi derecedeki azalma, kuyularda yaşanan problemlerden dolayı zaruri hale gelmiş, yaz döneminde pandemide insanların su sıkıntısı yaşamaması için döşenmiş ve bu konu hakkında hükümlü olduğumuz üstlerimize bilgi verilmiş, onay alınmıştır. Yapılan hatta ise projesinde bulunan miktardan 128 metre daha az boru döşenmiş, Erikli köy içerisi yollarının da bozulmaması sağlanmıştır.”

Başaran kuyuların açılması konusunda ise 2055 yılı ön görülerek, günlük 10 bin metreküp su ihtiyacını sağmayalı amaçladıklarının altını çizerek, önümüzdeki yıllardaki ihtiyacı planlayarak yeni 3 kuyu açıldığını kaydetti. Erhan Başaran, iş artış kalemleri için gerekçeli rapor hazırladıklarını ve iş artış oranının %8,35 olarak belirlendiğini, artışa şehir şebekesine 3 bin metre olarak yazılan abone bağlantı yaptırılmasının 15 bin metre olarak revize edilmesinin dahil olduğunu söyledi.

Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır ise 20 Kasım 2020 tarihinde yaptığımız ihale, komisyon kararınca tekliflerin ekonomik bulunmamasından bütün tekliflerin red edilmesinden dolayı ihale iptal edildiğini dile getirdi.

“Fesat mı karıştırdınız?” denmesi doğru değil

Daha sonra konuşan Helvacıoğlu, şöyle dedi: “Personelimizin anlı ak. 6 ya özveri ile çalıştılar. Hatalar yapmış olabilirler. Ama Keşan Belediyesi olarak projenin hızla şekilde tamamlanması için çok hızlı çalıştık. Sonunda muradımıza erdik. Kamuoyunda herhangi bir suçlama, problem, arıza, fesat karışma varsa ilgili kişilere başvursunlar. Çamurlar ne personelime ne şahsıma ne de meclis üyelerimin üstünde durmamalı. ‘Neden 2 tane ihale yapıldı?’ gibi söylemler hoş değildir. Savcılıklara suç duyurusunda bulunabilirsiniz. 6 ay ekibimiz uykusuz çalıştı. ‘Fesat mı karıştırdınız?’ denmesi doğru değil.”

Meclis toplantısı Gülsüm Süren, Ayten Süren Batu, Gülseli Yıldız ve Sedat Yıldız’ın Şehit Eren Bülbül Parkı’na Şaban Süren isminin verilmesi talebinin görüşülmesiyle sürdü. Söz konusu parkın İsim Belirleme Komisyonu tarafından Eren Bülbül Parkı olarak adlandırılması nedeniyle, parkın yanında bulunan semt sahasına Şaban Süren Semt Sahası ismi oy birliği ile verildi.

Görevi başında vefat eden zabıta memuru merhum Hasan Direk’in isminin yaşatılması maddesi ise İsim Belirleme Komisyonu’na havale edildi.

Daha sonra Meclis Üyesi ve Plan Bütçe Komisyonu Olcay Soran tarafından verilen, Erikli Sahili su hattı ve bağlantı bedellerinin görüşülmesi ile ilgili olağanüstü meclis toplantısı yapılması maddesi görüşüldü.

Madde hakkında söz alan Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Yakup Balcı, şunları söyledi: Hem Keşan Belediyesi’nin mali işlerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak hem de vatandaş olarak bir açıklama yapmak istiyorum. Bu işin başlangıç noktasına dönmek gerekirse; miladı bitmiş 30 yıllık bir kooperatifin sonlandırılması ve Erikli halkının uzatmayı kabul etmemesinden sonra herkesin rızası ile

kooperatif Keşan Belediyesi’ne devir olmuştur. Bu Türkiye’de ve Keşan’da bir ilktir. Bu işi buraya getiren de Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’dur. Kendisine teşekkür ederiz. Devirden sonra ilk aşamada; yıllardır çözülemeyen Erikli’nin en büyük sorunları olan, altyapı ve temiz su sorunlarına odaklandık. Meclisimiz ile birlikte öncelikle su getirme konusunda çalışma başlattık. Gelinen süreçte; meclis alt komisyonlarında bir ödeme planı belirleyip, bu kararları meclisten geçirerek uygulamaya başladık. Süreç devam ederken hem erikli halkı hem de Keşan halkının kafasında meclisteki konuşmalar nedeniyle bazı bilinmezlikler başladı. Bunun sonucunda, ihale bedeli KDV dahil 32 milyon 110 bin 160 TL olan iş artışları ve iller bankası faiziyle 50 milyon TL’nin üzerine çıkan bir ödeme planı ile karşı karşıya kaldık. Burada önemli olan; altyapı kredilerinin 10 yıl ile 15 yıl arası alınması gerekirken, muhalefet grubu arkadaşlarımızın ısrarı ile; daha önce 3 yıl, sonra 5 yıla çıkarttığımız ağır bir ödeme planı ile karşı karşıya kaldık. Geldiğimiz noktada; bugüne kadar 4 milyon 259 bin tl tahsilat gerçekleştirdik. Buna karşılık; İller Bankası’ndan kesintimiz, 3 milyon 970 bin TL + kasamızdan çıkan ilk hak ediş olan 600 bin TL ile birlikte 4 milyon 500 bin TL olmuştur. Buradan da anlaşıldığı gibi; Keşan Belediyesi’nde bugüne kadar Erikli’ye aktarılan para miktarı 500 bin TL olmuştur. Bu kısır kavganın sonucunda ise; Erikli halkının para ödememe durumu devam ettiği sürece ve muhalefet grubumuzun bu ödeme planını uzatma niyetleri hem daha önce ödeme yapan 841 kişinin hakkına tecavüz, hem de paranın toplanamamasından dolayı, Keşan halkının ödeneklerinin Erikli’ye aktarılmasına sebep oluyor. Mali işlerden sorumlu belediye başkan yardımcısı olarak, öngörüm; 2022’nin ilk 6 ayında yaklaşık 7 milyon TL gibi bir bütçe açığı ile karşı karşıya kalacağız. Bu da Keşan Belediyesi’nin hizmetlerinin aksamasına, hem de Keşan Belediye personelinin maaşlarını ödeyememe noktasında 600 personelimizi mağdur edecektir. Ayrıca; muhalefet grubumuzdaki arkadaşlarımızın, 6 ayda su gelmemiş gibi davranıp, projenin hatalı olduğunu, usulsüz işler olduğunu iddia edip, Yayla halkını yok sayarak yaptığı konuşmaları algı yaratmaktadır. Bu mantık ile gidersek; yarın kuracağımız OSB’ye de mi su vermeyeceğiz?”

Mustafa Helvacıoğlu, ise kooperatifi Keşan Belediyesi’nin devir almaması halinde suyun nasıl geleceğini sorarken, bağlantı bedelinin hep birlikte belirlendiğinin ve ortak kararlar alındığının altını çizdi.

Aladdin Öztürk tarafından verilen soru önergesi ise Ocak ayında yapılacak olan Meclis toplantısında görüşülecek.

Dilek ve temennilerde söz alan söz alan Volkan Erkan engelliler ile ilgili temennileri iletti. Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da Keşan Belediyesi’nin Trakya’da engelli vatandaşlara yönelik üzerine düşen görevi en iyi yerine getiren belediyelerin başında geldiğini söyledi.

Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı 6 Ocak 2022 Perşembe günü saat 15.00’te gerçekleştirilecek.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA