SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Antalya’ya iki yeni hastane

Antalya’ya iki yeni hastane
Bu haber 03 Mart 2014 - 17:35 'de eklendi ve 419 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Kepez Devlet Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin temelini attı. Sütçüler Mahallesi’ndeki törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hastane bir yıl sonra hazır
Törende konuşan Bakan Dr. Müezzinoğlu, hükümet olarak 11 yıldır gece gündüz demeden millete hizmet ettiklerini söyledi. Antalya’nın güneş ve kum turizminde söz sahibi olduğu gibi sağlık turizminde de bölgenin merkezi olabileceğini vurgulayan Müezzinoğlu, buna katkı sağlayacak Kepez Devlet Hastanesinin 29 Ekim 2015 tarihinde açılması için söz aldıklarını kaydetti. Söz konusu sağlık kuruluşlarının hizmete girmesiyle Antalya’nın daha yaşanılır bir merkez olacağını ifade eden Müezzinoğlu, “Sağlık Bakanlığı olarak insanımızın sağlıklı bir yaşam sürdürebilmesi için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bu gün burada temelini attığımız hastaneler de bu sorumluluğun gereği olarak okunmalıdır” ifadelerini kullandı.
Dünyanın gıpta ile baktığı Türkiye resmi
Türkiye’nin son yıllarda dünyadaki etkin sağlık kuruluşları tarafından takdir edilen başarılara imza attığına dikkat çeken Müezzinoğlu, şunları kaydetti: “İşte bakın sağlık hizmetlerinde Türkiye nereden nereye geldi. 11 yıl öncesi halkımız için tam bir kâbustu. SSK hastaneleri, sabahın ilk saatlerinde başlayan muayene kuyrukları, ilaç kuyrukları vardı. Çoğu zaman bu uzun kuyruklar bitmeden gün bitiyor, insanımız muayenesini, tetkikini yaptırmak, ilacını almak için umudunu ertesi güne taşıyordu. Bugün ise Türkiye’de insanlarımız istediği doktoru seçebilmenin, istediği hastaneyi seçebilmenin haklı huzurunu yaşıyor. Telefonla randevusunu alıyor. Saati geldiğinde gidip muayenesini tedavisini oluyor, istediği eczaneden ilacını alıyor. Aile hekimi bebeklik çağından yaşlılık çağına kadar her aşamada insanımızın sağlığını korumak için seferber oluyor. Anne adaylarının hamileliğini ve doğum sürecini sağlıklı geçirmesini sağlıyor. Çocuklarımızın aşılarını takip ediyor. Hekimlerimiz, sağlık çalışanlarımız en ücra noktalara giderek sağlık taramaları yapıyor. İşte Yeni Türkiye’nin, eserlerle yükselen Türkiye’nin tüm dünyanın gıpta ile baktığı resmi budur.”
Konuşmalardan sonra Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, beraberindekilerle birlikte Kepez Devlet Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin temelini attı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA