SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Anadolu Ajansı 101 yaşında

Anadolu Ajansı 101 yaşında
Bu haber 06 Nisan 2021 - 23:59 'de eklendi ve 185 kez görüntülendi.

Sarılarlı:’’Milli değer ve kurumlara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemleri yaşıyoruz’’

Edirne Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Sarılarlı, ülkemizin en önemli kurumlarından olan ve sadece yurtiçinde değil, tüm dünyada alanında saygın bir yere sahip Anadolu Ajansı’nın 101. kuruluş yılını kutladı.

Sarılarlı, son yıllarda iç ve dış mihraklarca, milletimizi bir arada tutan, birleştirici unsur olan milli değer ve kurumlara yönelik saldırılar olduğuna dikkati çekerek, ‘’Milli değer ve kurumlara en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemleri yaşıyoruz’’ dedi.

Anadolu Ajansı’nın günümüzde, hemen her gün değişen dünya ve Türkiye gündemini yakından takip ederek, tarafsız, doğru ve hızlı şekilde kamuoyu ile paylaştığını belirten Sarılarlı, şunları söyledi:

‘’Günümüz teknolojisi ve insan gücünü en iyi şekilde kullanarak, alanında lider olan Anadolu Ajansı’nın yakaladığı başarıya başka bir haber ajansının yetişmesi imkansız görülüyor. Sadece Türkiye’de değil dünyada alanında saygın bir yere sahiptir. Anadolu Ajansı 101 yıllık geçmişinde bagajında Türkiye Cumhuriyeti’nin TBMM’den öncesini, kurtuluş savaşı ve sonrası siyaset, ekonomik gelişmeleri, kültür-sanat ve spora kadar çok geniş bir yelpazede yaşananları haber, fotoğraf ve ogörüntülerle biriktirmiştir. Bu uzun geçmiş ve tecrübe gelecek içinde yol gösterici olurken, habercilikte en önemli unsur olan güvenilirliği de getirmektedir.

Cumhuriyetin ilanından önce 06 Nisan 1920 tarihinde kurulan Anadolu Ajansı, ülkemiz için önemini kurulduğu ilk günlerdeki gibi sürdürmekte olup, bu kaliteyi, başarıyı ve hizmeti bugüne kadar taşıyanları 101. yılda kutlarken, milli bir kurum olan Anadolu Ajansı’nın nice yıllara ulaşmasını diliyorum.’’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA