SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik
TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı;

“Türk basını olarak, cumhuriyetimizin

temel değerlerine yürekten bağlıyız…”

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Cumhuriyetin 98. yıldönümü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak, Türk Basını’nın, Cumhuriyetin temel değerlerine yürekten bağlı olarak görev yaptığını söyledi.

29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyetin ilanıyla demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin temellerinin atıldığına dikkat çeken Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGK Genel Başkanı Kolaylı, ülkemizin, Atatürk ve silah arkadaşları tarafından düşman işgalinden kurtarılarak, Türk ulusu için yeni bir dönemin başlatıldığına dikkat çekti.

Türkiye genelinde 8 gazeteciler federasyonu ile bu federasyonlara üye 84 gazeteciler cemiyeti ve basın meslek kuruluşunun oluşturduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu adına açıklama yapan Genel Başkan Nuri Kolaylı, “Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak, cumhuriyetin temel değerlerinin yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda üzerimize düşen görevi, sorumluluk bilinci içinde yerine getiriyoruz” dedi.

NURİ KOLAYLI FOTO

Basının, demokrasi bilincinin gelişmesinde büyük önem taşıdığını ve bu bilincin Cumhuriyet değerleri içinde filizlenebileceğini bildiren Kolaylı, açıklamasını şöyle tamamladı;

“Türkiye genelinde temsil ettiğimiz 20 bin meslektaşımız, başta ifade ve basın özgürlüğü olmak üzere cumhuriyetin tüm kazanımlarının yılmaz savunucusu olarak görev yapmaktadır. Amacımız, demokrasiden ve özgürlüklerden taviz verilmeden her gün daha iyiye ulaşmaktır. Bize bu önemli mirası bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyor, meslektaşlarımın ve Türk ulusunun Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA