SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Amasya’dan İstanbul’a vitamin getiriyor : Kuşburnu, kızılcık, alıç

Amasya’dan İstanbul’a vitamin getiriyor : Kuşburnu, kızılcık, alıç
Bu haber 12 Ocak 2021 - 15:55 'de eklendi ve 216 kez görüntülendi.
admin

erkant.turan@hotmail.com

Amasya’dan İstanbul’a vitamin getiriyor : Kuşburnu, kızılcık, alıç

Fatih  Alaçam adlı vatandaş Amasya’da  büyük emeklerle elde edilen marmelat ve reçelleri İstanbul’a getirerek aile bütçesine katkıda bulunuyor. Fatih Alaçam’ın getirdiği ürünler görüntüsü, tadı ve doğallığı ile kısa sürede tükeniyor.

 

 

 

Ürünlerin çok büyük emeklerle ve doğal köy ortamında yetişen Alıç, kuşburnu ve kızılcıkların toplanmasıyla elde edildiğini belirten Fatih Alaçam önceleri  küçük miktarlarda getirdiği marmelatları yakın çevresine verdiğini söylüyor. Ancak ürünlere gösterilen yoğun ilgi üzerine Fatih Alaçam aile bütçesine katkı için şimdilerde sipariş ağını biraz büyüttü. Getirdiği ürünler kısa sürede tükendiği için Fatih Alaçam da memleketi Amasyaya yeni siparişler veriyor.

Fati Alaçam bugünlerde C vitamini için ürünlere ilginin daha da arrtığını belirterek bakın kızılcık marmelatının oluşumunu nasıl anlatıyor.bu süreci nasıl anlatıyor.

 

Kuşburnu önce dalından binbir emekli dikenli dalların arasından toplanır sonrası güzelce temizlenir, sonra güzelce kaynatılıp pişirilir , sonra el emeği ile ilistirde ezilir hemen arkasından elekten geçirilir.
Büyük ocaklara alınarak içine şeker eklenerek gayet doğal katkısız saatlerce karıştırılarak pişmeye beklenir. Hafif koyu kıvama gelene kadar bu karıştırma işlemi devam eder kıvamına geldikten sonrada cam kavonozlara koyulup ağızları sıkıca kapatılarak ters çevrilerek vakumlaması sağlanır. Yemeye hazır afiyet olsun”

FATİH ALAÇAM TELEFON 05419523091

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA