SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Aksal:Kültür ve turizm yatırımlarını açıkladı

Aksal:Kültür ve turizm yatırımlarını açıkladı
Bu haber 21 Ocak 2022 - 0:44 'de eklendi ve 119 kez görüntülendi.
AK Parti Edirne Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Fatma AKSAL; 2022 yılı Kültür-Turizm yatırımlarına dair değerlendirmelerde bulundu.
Kültür ve Turizm potansiyeli en yüksek illerimizden biri olan Edirnemize yakışır bir il halk kütüphanesi müjdemizi vermiştik. 2022 yılı yatırım programı dahilinde Edirne İl Halk  kütüphanemiz en son teknoloji ve göz dolduran modern mimarisi ile okuyucu salonları, süreli yayın salonu, bebek ve çocuklar için salonlar, kent kitaplığı, konferans salonu, cep sineması, engelliler için salonlarından oluşacak. Hem bilgi hem mimarinin buluştuğu bir eser olarak en kısa sürede tamamlayıp inşallah hemşehrilerimizin ve milletimizin hizmetine sunacağız.
2. Beyazıt Külliyesi ve eski eserlerin restorasyon ve onarımı çerçevesinde etüt proje ve restorasyon çalışmalarımız 2022 yatırım programında devam eden projelerimiz arasında. Bakanlıklarımız eliyle, ilgili kurum – kuruluşlarımızın çalışmalarıyla, mevcut ve yapılacak olan projelerimizle medeniyet beşiği Edirnemize yatırımlara devam edeceğiz.
2022 yatırım programımız kapsamında kültürel yatırımlarımızın başında gelen, sadece Edirne değil ülkemiz ve dünya kültürel mirası olan, Mimar Sinan’ın ustalık eseri Edirne Selimiye Cami restorasyonunu da en kısa zamanda inşallah tamamlayacağız. Bizim için Selimiye restorasyonu ecdadımızın mirasını gelecek nesillere aslına uygun aktarabilmek açısından çok önemli. Kültürel mirasımıza Edirnemizin tarihi ruhuna hassasiyetle önem veren Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımıza hemşehrilerim adına teşekkür ederim.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA