SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

*“AKSAL:500 Bin Gence Gelir Kapısı”*

*“AKSAL:500 Bin Gence Gelir Kapısı”*
Bu haber 03 Şubat 2022 - 17:48 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.
“Gençlerimizin eğitimi, istihdamı ilgi duydukları alanlarda başarıları için hükümetimiz ve devletimizin imkanlarıyla daima yeni projeler üretmeye var olanı da en üst seviyeye taşımaya çalışıyoruz. Gençlerimizin istihdamı öncelik verdiğimiz en önemli konular arasında yer alıyor.
Türkiye İş Kurumu’muzun “İşbaşı Eğitim Programı” kapsamında, mesleki deneyimi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırarak bu kişilerin istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla Hükümetimiz bu yıl da işbaşı eğitim programlarıyla 500 bin gence gelir kapısı açıyor.
Halihazırda iş gücü programlarının kapsamını genişletiyoruz, program kapsamında yapılan ödemeleri de artırıyoruz. Buna göre, iş arayan işbaşı eğitim katılımcılarına günlük 164 lira, öğrencilere 112 lira, işsizlik ödeneği alanlara da 82 lira verilecek. Programa katılarak iş yerinde 26 gün çalışanlara net asgari ücret tutarı 4 bin 253 lira hesabına yatırılacak.Aynı zamanda işverenin de maliyetini düşürüyoruz, program kapsamında, işe alınması planlanan personel iş başında değerlendirilirken yapılacak maaş, SGK ödemeleri Türkiye İş Kurumu’muzca karşılanacak ve iki taraflı bir kazanım söz konusu olacak.Şimdiden yararlanacak gençlerimize hayırlı olsun, yeni ufuklar açsın inşallah.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA