SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Aksal: Trakya’nın tek gıda OSB’si Keşan’da olacak

Aksal: Trakya’nın tek gıda OSB’si Keşan’da olacak
Bu haber 21 Temmuz 2022 - 21:05 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

TBMM KEFEK Başkanı AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ; Havsa İç Gümrük ve Keşan OSB projelerinin ek yatırım programı dahilinde gerçekleştirilmesinin teklif edildiğini duyurdu.Edirne’nin stratejik konumu ve sosyo-ekonomik potansiyeli ile Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı olduğunu vurgulayan Aksal;“Edirne ihracat alanında ülkemiz ve Dünya ticareti açısından çok önemli gümrük kapılarına sahip.Havsa’da kurulacak bir İç Gümrük Müdürlüğü ile daha rahat ve kolay erişim sağlayacak, daha yüksek standartta bir hizmet sunacağız.“KEŞAN OSB ADETA GIDA ÜSSÜ OLACAK”“Bir yanımızda kocaman bir Avrupa, bir tarafımızda kocaman bir İstanbul pazarı var. Tarım deyince akla gelen ilk şehirlerden olan Edirne, Çanakkale Köprüsü’nün açılmasıyla da potansiyeli fazlasıyla artırdı.Hem Avrupa’ya hem her anlamda büyük bir pazar olan İstanbul’a yakınlığı ile  ticaretin sanayinin ihracatın vazgeçilmez bir ayağı olan Edirnemizde Keşan’a Gıda İhtisas OSB çok sayıda kişiye istihdam sunacak ve  aslında Trakya’nın tek gıda ihtisas OSB  si olacak. Günümüzde ürettiğiniz her işe bir katma değer ekleyip pazarlamanız gerekir, işte bu projenin önemi burada devreye giriyor.Düşünün ki bir yandan tarımsal hasıla, bir yandan gıda üretim potansiyeli, bir de üzerine rahat, hızlı, kolay ulaşım.Hepsinin birleştiği stratejik bir nokta olan Edirnemizde gerçekleşecek bu proje potansiyeli ve istihdamıyla sektöre yön verecek bir özelliğe sahiptir.Gıda alanında, bölgenin adeta “üretim üssü” olabilecek potansiyelde olan bu proje;  her yönüyle sınırları aşan, tüm Avrupa pazarını ve iç pazarı etkileyecek, yüksek oranda canlandıracak  güce sahip bir projedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. <Açık ihale usulü ile gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 4734 Sayılı Kanun’un 8. maddesinde öngörülen eşik değerin yarısına kadar olan ihalelerden 1/8/2022 tarihi veya sonrasında ilan edilenlerin uygulama yönetmeliklerinin elektronik ihale başlıklı maddelerine göre yapılması zorunludur.> hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır: 1 Ağustos’tan itibaren zorunlu e-ihale dönemine giriliyor Keşan Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, yaptığı bilgilendirmede; kamu alımlarında rekabet ve saydamlığı artıran e-ihale yönteminin, 1 Ağustos 2022’den itibaren kademeli olarak zorunlu hale geleceğini kaydetti. Bayır, e-ihale yönteminin kullanılmaya başlanmasıyla, kamu alımlarında rekabet ve saydamlığın daha da artığına işaret ederek, elektronik ihale ile işlemlerin daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yürütüldüğünü, tasarruf oranının da bu sayede arttığını bildirdi. Aytuğ Bayır, e-ihale yöntemiyle bürokrasinin azaltılmasına da katkı sağlandığına vurgu yaparak, e-ihalede ilgililerin kamu alım sürecine katılımının da kolaylaştığını, ihale sürecinin gizlilik ve güvenilirlik ilkeleri temelinde yapılmasının ön plana çıktığını dile getirdi. Bayır, “18 Mayıs 2022 tarih ve 31839 Sayılı Resmi Gazete’de Yayımlanan Elektronik İhale Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin EK Madde 2.2. hükmü uyarınca 01.08.2022 tarihinden itibaren anılan madde hükmü kapsamındaki ihaleler artık elektronik ortamda e-ihale olarak gerçekleştirilecektir. 2020 yılında pandemi döneminde Covid-19 tedbirleri kapsamında ihalelerimizi e-ihale olarak gerçekleştirdiğimizden, idaremiz halihazırdaki mevzuat değişikliğine daha önceki e-ihale bilgi ve deneyimlerinden ötürü çabuk adapte olacaktır. e-ihalelerde istekliler tekliflerini elektronik ortamda sunuyor, tüm ihale süreci elektronik ortamda gerçekleştiğinden hem idare hem de istekliler açısından önemli ölçüde tasarruf sağlanıyor. Kamu İhale Kurumu verilerine göre e-ihale yöntemiyle sağlanan tasarruf 2 Milyar TL olarak belirtilmektedir. Tüm firmaların bilgi sahibi olması amacıyla hazırlanmış olan Elektronik ihale kullanım kılavuzuna https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/YardimEkran/EBeyan/default.aspx?kType=istekli adresinden erişilebilir.” dedi.
SON DAKİKA