SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

AKLIMA DÜŞENLER…SÜLEYMAN EREN (KOCA KURT)

AKLIMA DÜŞENLER…SÜLEYMAN EREN (KOCA KURT)
Bu haber 04 Kasım 2023 - 19:08 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Süleyman bey yıllarca Öğretmenlik ve idarecilik yapmış.Ülkücü bir dava adamıdır. Çalıştığı yıllarda bile davasından ödün vermemiş daima davasını savunmuş biridir. Beyefendi ne kadar sert görünse de mütevazı kişiliğiyle sevilen ve saygı duyulan biridir. Sevmiyeni varsa bile onu yakından tanımamış siyasi ve önyargılı bakmış biridir. Onunla sohbet ettiğinde bambaşka birini görürsün. İnsanlara saygılı ve insanlarla iyi diyalog kurabilen hoş sohbetiyle insanların gönlünü kazanabilen biridir. Süleyman beyin daha önceleri şanını duymuştum. Ama 1984 Yıllarında tanışmak nasip oldu. İyi ki böyle bilgi tecrübe yüklü hazineyi tanımışım.
Nasılsın hocam?
Evvel Allah Kurt gibiyim.
Cevabını alırsın.
Yıllarca İdaricilik ve Okul Müdürlüğü yaptı. Asla işinle siyasi görüşünü karıştırmadı kişiler arasında ayırım yapmak onun lugatın da yazmaz herkese aynı mesafede yaklaşır. Müdürlük yaptığı okulda bazı elit meslek sahibi veliler ayrı sınıf yapmasını isterlerdi fakat Süleyman hoca bunlara asla taviz vermezdi. Md.Yardımcılarıyla uyum içinde çalışırdı. Md. Yardımcısı bir anısını şöyle anlatıyordu.
Veli oğlunu Okula yazdırmak istiyor.
Md yardımcısı da bunun olamayacağını
İkametgah’ın Okul Mahallinin dışında kaldığını anlatır
Fakat Veli ikna olmaz Müdür ile görüşmek ister.
Okul Müdürü Süleyman beydir ve görüşür.
Süleyman beyin cevabı . Md. Yardımcısı gereğini yapmıştır der.
Süleyman hoca ister üst,ister alt olsun her makama saygılıdır. Siyasi kimliğinden de asla taviz vermez. Bir isteği var ise de hiç kıvırmadan doğrudan söyler.
Rahmetli Türkeş’in ölümünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gelip Türkeş’in cenazesine katılacağın bildirerek resmi iznini almıştır.
Süleyman Bey eski adıyla Zafer İlkokuluna Müdür olduğunda bazı kişiler tarafında azmedilememiş ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünü sık sık arayıp rahatsızlığını dile getirerek çok uğraşılmıştır. Daha sonra aynı kişilerce kendinden özür dilenmiştir. Çünkü Süleyman bey yalnız işine odaklanır. Başkaların ne yaptığına bakmazdı.
Süleyman hoca emekli olduktan sonra siyaset atıldı bir dönem MHP ilçe Başkanlığı yaptı daha sonra Belediye meclis üyeliği yaptı. Daha sonra İYİ partiye geçerek bazı arkadaşlarını üzmüş olsa da Süleyman hocanın Ülkücü camiada yeri başkadır.
Süleyman hoca aktif olarak olmasa da yine siyasetin içinde olup kendi tecrübelerinden faydalanılmaktadır. Süleyman beye sağlıklı ve uzun ömürler dileriz.

26.08.2023
Eyüp KÖK

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA