SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

AKINCI’YA BİR TEPKİ DE KEŞAN’DAN…

AKINCI’YA BİR TEPKİ DE KEŞAN’DAN…
Bu haber 12 Şubat 2020 - 15:28 'de eklendi ve 48 kez görüntülendi.

Ali Yıldırım… Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde 4 yıl sporla ilgili eğitim çalışmalarında bulunmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirildi.

1990 yılında başladığı görevinde Kıbrıs’ı her yönüyle tanıdı. O dönem de Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’tı.Başbakan’da Derviş Eroğlu idi.

Geçtiğimiz günlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın yapmış olduğu açıklamalar her Türk Vatandaşı gibi onu da üzdü.

Yıllarca havasını soluduğu bir çok gence milli ve manevi duyguları benimsetmek için KKTC’de çalıştığını belirten Yıldırım, Akıncı’nın önceki günlerde bir İngiliz gazetesine yaptığı esef verici açıklamalara tepki gösterdi.

Yıldırım, Akıncı’nın sorunlu zihniyetini ve skandal tutumunu bir kez daha gözler önüne serdiğini belirtti.

KKTC’nin Türkiye’ye bağlanma ihtimalini korkunç olarak nitelendiren ve milli mücadele kahramanı Tayfur Sökmen Bey’i de hedef alarak ‘İkinci bir Tayfur Sökmen olmayacağım.’ diye açıklama yapan Akıncı’nın bu söylemi , KKTC ile Türkiye’de yurt çapında büyük tepki toplamıştı.

Şu an da Keşan’da yaşayan emekli öğretmen Ali Yıldırım, konu hakkında şu açıklamayı yaptı.”1950’li yılllardan beri zulüm ve eziyet altında asimile potikası ile Türk nufüsü azınlık durumuna düşürmek ve Kıbrıs’ın tamamına sahip olmak için Makariyos, Enosis idealinin gerçekleşmesi adına adada katliamlar yaptı.

Soy kırıma varan katliamların neticesi 1974 yılında yapılan Barış Hareketi ile adaya çıkan Türk Askeri sayesinde iki kesimli Rumlar ve Türkler ayrı bağımsız devletlerini kurmuşlardır.

Hala çok az devletin tanımış olduğu KKTC’de Anavatan Türkiye soydaşlarımızın can ve mal güvenliğini teminat altına almıştır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Ortadoğu ve gerekse Doğu Akdeniz’deki milli çıkarları söz konusu iken, Yunanistan,İsrail ve Mısır’ın yapmış olduğu anlaşma ile milli çıkarlarımız tamamen yok sayılmakta dolayısiyle KKTC’de bundan nasibini almaktadır.

Libya ile yapılan deniz anlaşması ile bu durum bertaraf edilmiş iken,Akıncı’nın bu dönemde yapmış olduğu açıklamada kafalarda soru işareti yarattı.Bu büyük bir gaflet ve delaletin eseridir.Bu T.C ile KKTC’ye ihanettir.Bu durum kabul edilemez.

Yapılan bu açıklama yavru vatandaki soydaşlarımız için de kabul edilemez bir durumdur.

Mensubu olmakla onur duyduğum Yüce Türk Milleti’nin bir mensubu olarak ,bende Akıcı’’nın yaptığı bu açıklamayı esefle kınıyorum.

Bu sadece Akıncı’nın iradesi değil, Türkiye Cumhuriyeti’ne düşman olan dış güçlerinde bir oyunudur.

Ne Mutlu Türk’üm diyene

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA