SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Akgün, Hazine Buldu..!

Akgün, Hazine Buldu..!
Bu haber 23 Mayıs 2016 - 14:31 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve CHP 24. Dönem Milletvekili Süleyman Çelebi, Türkiye Yerel Basın Birliği Hollanda Temsicisi Bülent Türker’i ziyaret etti.

Hollanda’da ki evini Özel Çanakkale Müzesine çeviren TYBB Hollanda temsilcisi  Bülent Türker‘in bu çalışmaları ile yakından ilgilenen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, bir önceki gelişinde kendisine bu konuda destek olma sözü veren CHP 24. Dönem istanbul Mileltvekili Süleyman Çelebi, beraberinde konuyla yakından ilgilenen, Tarih aşığı İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ile birlikte Hollanda ya geldi.

Bu hazineye sahip çıkacağım”

Özel Bülent Türker Çanakkale Müzesini ziyaret eden ikili burasının adeta bir tarih deposu olduğunu belirttiler. Tarihsel bulgulara özel bir ilgisi olşüğünü belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün “Bana burasını bir kaç ay öncesinde değerli Vekilimiz Süleyman Çelebi anlatmıştı. Kendisi ile ilk fırsatta buraya gelip yerinde görmek ve Bülent beyle tanışmak istedim. Bülent Türker in bu yapmış olduğu çalışmayı bu zamana kadar neden hiç bir Türk yetkilisinin destek çıkmadığını anlamak mümkün değil. Burada bir hazine var ve eğer bunlara el atılmaz ise, değerlendirilmez ise korunma problemi ile karşı karşıya kalacak eserlerde var. Dünya’nın ,dört bir tarafından toplandığı bir hazine var. Türk Devleti ve Milleti’ nin bu hazineye sahip çıkması gerekiyor. Buranın Türkiye’de özel bir müze haline getirilmesi gerekiyor, elimizden geleni yapacağız. Bu hazineyi Çanakkale ,ruhunu yaşatmak adına, koruma altına alınması için çalışacağız. Bu takdire şayan bir olaydır, Türk ruhuna ve tarihimize sonuna kadar sahip çıkmış bir insandır. buradaki eserlerin Devlet tarafından sahip çıkılamadığı için burada toplantığını görüyoruz. Bülent Beye tarihimize, Atatürk’e zaferlerimize bu denli sahip çıktığı için teşekkür ediyorum “dedi.

“Büyükçekmece’de olması gerekiyor”

En kısa zamanda yeniden geleceklerini de sözlerine ekleyen Akgün ” Döndükten hemen sonra burası ile ilgili ve böyle bir çalışmanın Büyükçekmece’de olması için yapabileceklerimizi masaya koyacağız. Çok uzun olmamak kaydıyla da en kısa zamanda buraya yeniden gelerek bu çalışmayı bir şekilde hak ettiği bir ortama taşıyabilmek için çözümler bulacağız.”dedi.

 Çelebi, ” Bu Müze’ye Akgün sahip çıkacaktır”

CHP 24. dönem Milletvekili Süleyman Çelebi de Bir kaç ay öncesinde gelip burayı gördüğünü ve Bülent Türker e burası konusunda destek sağlayabilecek birilerine ulaşabileceğini söyledi. Çelebi, daha önce buraya geldiğimde etkilenmiş ve hayranlık duyguları ile buradan ayrılmıştır. Yapılan bu çalışmaları görünce ne yapabilirim diye çok düşündüm ve bu işe ilgisi olduğunu bildiğim değerli dostum Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün beye durumu ilettim. Oda çok ilgilendi ve buraya gelip yerinde görmek istediğini söyledi. Bu günde buraya değerli dostum Dr. Hasan Akgün ile birlikte gelerek incelemede bulunduk. Kendisinin tarihi konularda nasıl duıyarlı olduğunu çok iyi biliyorum. Bu işe sahip çıkacak tek kişinin o olduğunu burada ilan etmiştim, bu bir emri vaki değildi, sahiplenmesi ve tarihe verdiği önemi biliyor olmamdı. Eminim ki; Dr. Hasan Akgün burası ile ilgili kesin bir çözüm üretecek ve Bülent Türker beye gerekli desteği verecektir”dedi.

 

Yerel Basın Birliği ile Büyüyoruz

Misafirlerinin gelisinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek başlayan Özel Hollanda Çanakkale Müzesi sahibi Bülent Türker “Bu güne dek bir çok misafirimiz geldi, ancak bu değerli iki insan müzemiz ve çalışmaalrimiz ile yakından ilgilendiler. Önümüzdeki günlerde inanıyorum ki daha geniş çaplı çalışmalarla Müzemize farklı bir şekil vereceğiz ”dedi. Türker ayrıca, Türkiye Yerel Basın Birliği Hollanda Temsilciliği ve çalışmaları hakkında şu açıklamaları yaptı. ” Türkiye ‘ye yapmış olduğum ziyaretlerimde çalışmalarını yakından takip etme şansını yakaladığım Türkiye Yerel Basın Birliği Genel başkanı Nezir Karayün ile birlikte yollarımızı birleştirdik. Hollanda temsilciliği ile burada bulunan yerel basın mensuplarıyla bir araya gelerek çalışmalarımıza güç kazandırdık. Türkiye ve Hollanda arasında bağlarımızı yerel basın ayağında güçlendirmek adına projeler üretiyorz. Çok kısa bir zaman içerisinde yerel basın mensuplarını Hollanda ve diğer Avrupa Birliği Ülkelerinde ağırlayacağımız muhteşem bir projemiz genel başkanımız Sayın Nezir Karayün, girişimi ile hayata geçirilecektir” dedi.

 

 

” Destek vermediler”

Buyukcekmece Belediye baskani Hasan Akgun incelemenin ardindan cesitli temaslarda bulunmak icin Almanya ya gecti.  Bülent Türker gecen yıldan beri  binlerce ziyaretci alan ve  gençlerimize Çanakkaleyi anlatmaktan büyük zevk duyuyoruz. Bu bir gönül işi ve  Türkiye sevdası. 80 yaşındaki annem Zehra Türker ve oğlum Buğra Türker büyük özveri ile gönüllü hizmet ettiler. Bu güne kadar hiç bir kişi ve kuruluştan 1 TL destek almadık. Devletimiz ve kurumlar her yere  para bulurken söz konusu Canakkale olunca bize en ufak bir destek bile  vermediler”dedi.

 

” Bu  duyarsızlıktan utanıyorum”

“Bu  duyarsızlıktan utanıyorum. İstanbul Büyükçekmece belediye başkanı DR Hasan Akgün  günübirlik müzemizi görmeye gelmesi ve eserleri çok beğenmesi  bizi mutlu etti.İstanbula birlikte güzel bir kalıcı müze gerçekleştireceğimizi umuyorum. Hasan bey çok duyarlı ve bir Canakkale sevdalısı. En büyük ideali kalıcı bir eser bırakmak.  Bu  müze kurulursa gözüm arkada kalmaz. Onbinlerce genç bu muzeden yararlanacak bizim için gurur verici bir olay olarcak Müzemize destek veren Hasan Akgün ve  24 Dönem Milletvekilimiz Süleyman Çelebi ye  sonsuz teşekkürler.  Ayrıca  bu güzel olayı Tv olarak Görüntüleyen Radyo ve TV Deniz ile güncel haber ve Güncel TV  ye teşekkür ederimMüzemiz 31 Mayısa kadar haftanın 7 günü  açıktır ve giriş , park ücreti yoktur. Ayrıca çay kahve  de bizim ikramımızdır.   Her çocuk burdan çok mutlu ayrılmakadır” dedi.

 

Haber:  Bülent Türker

TYBB Hollanda Temsilcisi

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA