SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’ın “Kadın Hakları Günü” Mesajı

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’ın “Kadın Hakları Günü” Mesajı
Bu haber 04 Aralık 2015 - 16:22 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

AK Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, 5 Aralık Kadın Hakları günü, Kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Çağatay Yılmaz yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkı 1934 yılında verilmiştir. Bu tarihten itibaren günümüze kadar kadınlarımız, eğitim, sağlık, yasama, yürütme, yargı, iş dünyası, siyaset ve ekonomi olmak üzere hayatın her alanında başarı ile görev almışlardır.

Evinde anne, iş yerinde çalışan ve toplumda ise saygın bir fert olan kadınlarımız hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil ederek huzurlu ve mutlu toplumların teminatı olmuşlardır. Anne olmanın büyük kutsallığa da sahip olan kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar.

Çağdaş ve demokratik bir toplum için kadınların desteklenerek güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan yararlanmalarının sağlanması büyük önem taşımaktadır.

12 yıllık AK Parti iktidarı ile Anayasal, yasal ve idari düzenlemelerle kadınların önündeki engeller kaldırılmış, kadınların şiddet görmelerini önlemek, yaşam standartlarını yükseltmek, iş hayatındaki sıkıntıları gidermek, kadın istihdamını artırmak, ailenin sürekliliğini sağlamak ve siyasette kadınları daha görünür kılmak için iktidarımız önemli düzenlemeler yapmıştır.

TBMM’de en yüksek kadın temsili AK Parti iktidarı döneminde gerçekleşmiş, yine AK Parti iktidarı ile sağlık, sosyal güvenlik ve kadınlarımızın eğitimi kapsamında pek çok önemli proje hayata geçirilmiş, aile mahkemeleri kurulmuş, ilk defa TBMM’de “Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu” oluşturulmuştur. Kadınlar pozitif ayrımcılık kapsamına alınmış şiddete uğrayan kadınlara hizmet vermek amacıyla nüfusu 100 bini geçen belediyelere sığınma evi açma zorunluluğu getirilmiştir. Şiddete karşı sıfır tolerans anlayışı ile “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Kanunu” çıkartılmış, şiddete uğrayan kadın ve çocuklara danışmanlık hizmeti veren ALO 183 hattı kurulmuş, 24 saat şiddet gören kadınlarımız devletimizin koruması altına alınmıştır. Eşi vefat eden ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan kadınlarımıza maaş bağlanmış, kadın konuk evi sayısı ve Aile Danışma Merkezi sayıları artırılmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm kadınlarımızın, bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla kutluyor, selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA