AİLE BOYU BİBLOCULAR

 

Keşan-Erikli karayolunda Murat Kaya ve ailesi bir çeşme kenarına kurdukları atölyede alçıdan ürettikleri   rengarenk bibloları satarak  geçiniyorlar.

Kaya, yaptığı açıklamada, 4 kişilik ailesi  ve 2 çalışanı ile Keşan-Erikli karayolunun Büyükdoğanca köyü yakınlarındaki çeşme kenarına kurdukları çadırda konakladıklarını ve alçıdan ürettikleri bibloları sattıklarını belirtti.

17 seneden beri biblo ürettiğini,10 seneden beri de yaz aylarında çeşme kenarına kurdukları çadır ve atölyede  annesi eşi, öğrenci olan 2 oğlu ve 2 üniversite öğrencisinin desteği ile  alçıdan ürettikleri  biblolar ile geçimlerini sağladıklarını ifade ederek şunları kaydetti:” Gebze’den her yaz  buraya gelerek aile boyu biblo üretimi yapıyoruz.Eşim Çiğdem (35),çocuklarım Fatma (14)  Duran Oktay (12)  ve 2 üniversite öğrencisinin yardımı ile hayvan ve insan figürlerinden oluşan renk renk biblolar üretiyoruz.Yani bir anlamda da Çin ile savaşıyoruz. Yaptığımız biblolar beğeniliyor.Bibloları 2- 40 lira arasında satıyoruz.Geçiniyoruz işte.”

Öğrenciler Fatma ve Duran Oktay’da de yaz tatilini  babalarına yardım ederek değerlendirdiklerini  söylediler.

Yol kenarını süsleyen renk renk hayvan ve insan figürlerinden oluşan biblolar da yoldan geçenler tarafından satın alınıyorlar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir