SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ADEN öğrencileri doğa ile buluştu

ADEN öğrencileri doğa ile buluştu
Bu haber 29 Şubat 2016 - 20:26 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.

 

ADEN Eğitim Okulları Doğa Sporları Topluluğu geçtiğimiz hafta sonu Keşan Kaletepe’de yürüdü.

 

Sabah saat 10.30’da Belkoop’tan başlayan yürüyüş yine aynı yerde sona erdi. ADEN öğrenci, öğretmen ve veliler olmak üzere yaklaşık 40 kişinin katıldığı yürüyüş toplamda 11 km sürdü.

 

 

Yürüyüş başlangıcında İngilizce Öğretmeni Metin Yoluç ve ADEN Doğa Sporları Sorumlusu Gökhan Yumuşak, öğrencilere yürüyüş sırasında uyulması gereken kurallar ve çevreye duyarlılık hakkında bilgiler verdi. Öte yandan yürüyüş boyunca öğrencilere öğretmenleri tarafından doğa ile ilgili bilgiler verildi.

 

 

Söğütlü Çeşme mevkiine gelindiğinde ise doğaya zarar vermeyecek şekilde ateş yakılarak sucuk pişirildi. Yemeğin ardından öğrenciler yanlarında getirdikleri enstrümanlarla şarkı söyleyerek gönüllerince eğlendiler.

 

 

ADEN Eğitim Okulları Kurucu Temsilcisi Mustafa Bezbaş, ADEN Doğa Sporları Topluluğu olarak doğa yürüyüşlerine devam edeceklerini belirterek, “Öğrencilerimiz ile baharı karşıladık. Tabiatın uyanışını gözleme fırsatı yakaladık. Velilerimiz de bizlere eşik ettiler. Katılımın yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Yürüyüşlerimiz devam edecek ve havaların ısınmasıyla birlikte kamp faaliyetlerimiz de olacak. Amacımız öğrencilerimize çevre bilinci oluşturmak, doğayı sevmelerini sağlamak, yaban hayatını tanıtmak, en önemlisi de doğayı korumayı aşılamak” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA