SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Adalet ve Demokrasi Haftası

Adalet ve Demokrasi Haftası
Bu haber 24 Ocak 2014 - 0:25 'de eklendi ve 206 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, Uğur MUMCU’NUN ölümünün 21. yılı ve ‘’Adalet ve Demokrasi haftası ‘’nedeniyle bir açıklama yaptı.

 

Mehmet-Ozcan-vesika indir

Özcan; Karanlık odakların düşmanı, yürekli gazeteci Uğur Mumcu’nun 21, büyük hukukçu ve siyaset adamı Prof. Dr. Muammer Aksoy’un 23 yıl önce aramızdan ayrıldığını, Mumcu’nun, bir 24 Ocak günü, Aksoy’un  ise bir 31 Ocak günü suikasta uğradığını, Onları sevenlerin, örnek alanların isteğiyle, Ocak ayının son haftası Adalet ve Demokrasi Haftası olduğunu belirterek,
‘’ Adalet ve Demokrasi Haftası’nı kutlamak bugünlerde yaşadığımız olaylarla ne kadar da manidardır. Adaletin terazisinin ibresi bir tarafa kaçmıştır, Demokrasi kayıp bulunamamaktadır. Adaletin ve demokrasinin takipçileri gazeteler; yandaş olmuş, bu sistemi kabul etmeyen gazeteler zor koşullarda ayakta kalma mücadelesi veriyor, gazeteciler ise Silivri’ de tüm özgürlüklerinden yoksun bloke edilmiş durumda görevlerini yapamıyor durumdalar.
Bu durumda aydınlarımız Demokratik platformlarda, toplumsal gücü arkalarına alıp, gerekli adalet ve demokrasinin mücadelesini vermelidir.
Ve artık uğurlar olmamalı, Muammerler olmamalıdır.
Bu haftanın Adalet ve Demokrasi kavramının toplum ehemmiyetini anlamada katkılar sağlamasını diler, Ülkemin hak ettiği yaşam standartının yükselmesini dilerim.
Saygılarımla.’’
Ayrıca Uğur Mumcuyu anma töreni saat 19.30 ile 21. 00 saatleri arasında Uğur Mumcu Alanı önünde ve Parkında gerçekleşecek.
Anma Törenine tüm Keşanlılar davet edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA