SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI

ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI
Bu haber 25 Ocak 2017 - 13:31 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir , 24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası’nda, bu ülkenin Atatürk devrimleri çizgisinde ilerlemesi için çalışmış ve bu uğurda canından olmuş bütün aydınları saygı ve özlemle andı.

Demir; “Türkiye Cumhuriyeti’ni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çağdaş ve demokratik ülkeler seviyesine çıkarmak, bütün vatandaşlarımızın birlik, beraberlik içerisinde kardeşçe yaşaması için farklı alanlarda ve mesleklerde emek vermiş gazeteci, hukukçu, siyasetçi, asker, polis, sendikacı, akademisyen, düşünür birçok ismi saygı ve rahmetle anıyoruz. Araştırmacı Gazeteci Yazar Uğpru Mumcu’yu ölümünün 24. Yıldönümünde özlem rahmet ve minnetle anıyoruz. Mesleklerinde bu ülkenin menfaatlerini ön planda tutan, eğilmeyen, doğru bildiklerini savundukları için kirli eller tarafından hunharca katledilen tüm aydınlarımız geride bıraktıkları eserler, sözler ile günümüze hala ışık tutmaktadır. Ülkemizin bugünlerde içinde bulunduğu duruma ve siyasi gelişmelere baktığımızda yaşanan gelişmelerin hiçbirinin tesadüf olmadığını daha iyi anlıyoruz.” dedi.

“Aydınlarımız bu topraklarda Fikirleri İle Her Zaman Yaşayacak”

Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, “Herkese eşit ve mülkün temeli olan adalet için, özgür ve bağımsız bir demokrasi için, hiç kimseyi ötekileştirmeden kardeşçe yaşanan bir toplum için, Yurtta Barış Dünyada Barış sözünü temel alan anlayışlar için, Adalet ve Demokrasi Haftası’nda ülkemizin bütünlüğü, birlik ve beraberliği için canını feda eden başta Uğur Mumcu olmak üzere Muammer Aksoy, Mustafa Fehmi Kubilay, Bahriye Üçok, Ahmet Taner Kışlalı, Turan Dursun, Çetin Emeç, Eşref Bitlis, Gaffar Okkan, Necip Hablemitoğlu, Mustafa Yücel Özbilgin olmak üzere bütün aydınlarımızı saygı, özlem ve rahmetle anıyor, bu topraklarda fikirleri ile her zaman yaşayacaklarına yürekten inanıyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA