SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

AÇAR BU SEFER BAKANA YAZDI

AÇAR BU SEFER BAKANA YAZDI
Bu haber 31 Mart 2016 - 15:00 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

 

Uzman  Tarım Danışmanı Lütfü Açar, tarımsal danışmalık konusunda bu sefer görüşlerine bakana aktardı.

Açar’ın bakana yazdığı mektup şöyle:”

Sayın Bakanım;

Tarım Teşkilatında çalıştıktan sonra emekli olan bir Ziraat Mühendisiyim.

Özellikle Eğitim ve Danışmanlık anlamında 2009 yılında; gerçekten reform niteliğinde hayata geçirilen “Sertifikalı Tarım Danışmanlığı” oluşumu, geçen bu süre içerisinde pek çok badireler ile bugünlere gelmiştir.

Sayın Bakanım;

Bakanlığımızın başına geçtiğiniz günden itibaren tarımsal alanda pek çok konu ile ilgili görüş ve de önerileriniz ilgi ile izlenmektedir.

Görüşleriniz arasında “Sertifikalı Tarım Danışmanlığı” konusu da kamuoyunda yer almıştır.

Özellikle “Sertifikalı Tarım Danışmanlığı” konusunda zatıâlilerinizin eksik ve olumsuz bilgilendirildiğini düşünmekteyiz.

Gelinen noktada ise özellikle “Serbest Tarım Danışmanları ile Tarımsal Danışmanlık Şirketlerinin” sistem dışında bırakılacağı ve “Sertifikalı Tarım Danışmanlığının” Ziraat Odaları ve Üretici Birlikleri aracılığı ile sürdürüleceği yönünde beyanatların kamuoyunda yer aldığı görülmektedir. Bu durum ise bizleri üzmektedir.

Sayın Bakanım;

Şahsınıza özellikle kim veya kimlerin konu ile nasıl eksik bilgi verdiklerini bilememekteyiz. Ancak geçmişimde Bakanlığımın bir personeli olarak ve 2009 yılından beri de bilfiil önce “Şirket” olarak şimdi ise “Serbest Tarım Danışmanı” olarak sahada yer almaktayım. “Sertifikalı Tarım Danışmanlığı” oluşumunun gerçek anlamda tarımsal alanda yerini almak amacı ile gayret gösterdim. Çünkü olayın doğruluğuna gerçekten gönülden inanlardanım. 

Üretim anlamında doğru olduğuna inanmaktayım,

Güvenilir ürün üretilmesi anlamında doğru olduğuna inanmaktayım,

İsrafın önlenmesi anlamında doğru olduğuna inanmaktayım.

İstihdam anlamında doğru olduğuna inanmaktayım,

Sayın Bakanım;

Özellikle Bakanlık Makamına oturduğunuz günden itibaren konu hakkında beyanatlarınız karşılığında gerek şahıslar olarak gerek ise Hizmet sunucuları olarak görüşlerimizi Makamınıza iletme gayreti içerisinde olduk. Değerlendirip değerlendirmemek tabiidir ki takdirlerinize kalmıştır.

Ancak, her şeyden önce “Sertifikalı Tarım Danışmanlığı”   işlevini “Serbest Tarım Danışmanları ve Şirketler” tarafından yapıldığını belirtmek isterim. Çünkü bu sahanın gerçekleri biziz.

 Sayın Bakanım; Tamamen Danışmanlık olgusu üzerine teşkilatlanmış “Serbest Tarım Danışmanları ve Şirketler” olarak Makamınızdan son bir isteğimiz vardır. Bizleri sistemden koparmayın. Konu ile ilgili gerçek anlamda raporların hazırlanmasına fırsat verin. Neticesinde ise kararı yine siz verin.

Saygılarımla.                                     

 

            Not: Dernek Olarak da(DAR-DER) Görüşlerimizi ve de isteklerimizi makama arz etmişidik. Konu ile ilgili olarak vereceğiniz talimatlar doğrultusunda yapılacak bir toplantıya da katkı vermeye hazırız. Neticesinde verilecek karara saygılıyız.

 

 

Lütfü Açar

                                               Uzman Tarım Danışmanı

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA