SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KANIŞKAN”AVM’YE KARŞI ESNAF KORUNACAK”

KANIŞKAN”AVM’YE KARŞI ESNAF KORUNACAK”
Bu haber 18 Kasım 2013 - 15:50 'de eklendi ve 377 kez görüntülendi.

Saygı değer Keşanlı hemşehrim;

30 Mart 2014 Pazar günü yerel seçimler yapılacak. Sizler yerel idarecilerimizi belirlemek için sandık başına gideceksiniz. Bu seçimin ne anlama geldiğini en iyi sizler biliyorsunuz. Her gün ülkemizde yaşadığımız kabus, Hukuksuzluk, işsizlik, gelir dağılımındaki dengesizlik,  geçim sıkıntısı, gelecek kaygısı, eğitimde ve sağlıkta ki düzensizlik her defasında tekrarladığımız sıkıntılarımız hepsi gerçek.  Bu yerel seçimlerle AKP den kurtulma ve halkın iktidarına ulaşma fırsatınız var. Bu nedenle tercihiniz önemli. Sizin için olduğu kadar geleceğiniz için, ülkeniz için önemli.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer bu güzel şehir için bu güzel ülke için iyi niyetle, özveriyle çalıştık çalışacağız ancak bugün geldiğimiz noktada sizinle birlikte olmaya, yeni bir heyecana, Keşan’ın rengini bulmaya ihtiyacımız var.

İyi için değil, daha iyi için değil, en iyi için sorunları bilen, çözümleri üreten bir kolektif yönetim anlayışına yönelmek zorundayız.

Geçtiğimiz yıllarda ilçemizde yerel yönetimde başarılı bir Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı olduğu tartışmasız bir gerçektir. Bir ya da birkaç isim değil Cumhuriyet Halk Partisi başarılı olmuştur.

Bu noktada bugüne kadar Keşan’ a hizmet eden tüm belediye başkanlarına, meclis üyelerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete göçenlere rahmet, yaşayanlara mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum.

Bugün Keşan ‘da iyi işler yapmak, en iyiyi başarmak için yıllardır gerek siyasi gerekse sosyal alanda oluşturduğum birikimlerimle Keşan Belediye Başkanı aday adayı başvurumu yaptım.  Bu güzel kenti yönetmeye, çalışma arkadaşlarımla birlikte talip olduk.  Bu onurlu görevde tercihin bizden yana olması halinde yaşanabilir bir kent ortamı ve çağdaş bir belediye için, ilk koşulumuz katılımcı bir yönetim anlayışı olacak. Keşan’ı birlikte yöneteceğiz. Ana çizgilerini ortaya koyduğumuz düşüncelerimiz daha sonra adaylık sürecinde partimizin ilgili organlarında, oluşacak yeni belediye meclis ekibimizle son şeklini alacak. Elbette kentin imarına, sosyal yaşamına ve çevreye yönelik projelerimiz bu aşamada kamuoyuyla paylaşılacak.

Yaşanabilir bir kent ortamı ve çağdaş bir belediye için, ilk koşulumuz katılımcı bir yönetim anlayışı olacak. Keşan’ı birlikte yöneteceğiz.

Her konuda ve koşulda önceliğimiz rant değil, nitelikli, yeterli ve eşit hizmet üretimi olacak.

Belediye Meclisini bir bütün olarak yönetimde söz sahibi kılacağız.

Kent konseyi, mahalle muhtarları ve mahalle halkıyla öncelikleri belirleyip uyumla çalışacağız.

Belediyenin hizmetlerine ulaşmayı kolaylaştıracağız.

Kente dair değerlere, kentsel dokuya ve çevreye yönelik zararları, kente karşı suç olarak görüp, gereğini yapacağız.  Temiz hava soluyabilmemiz için kömürün kalitesinden başlayarak her noktada belediye asli görevlerini eksiksiz yerine getirecek.

Kamu yararı taşımayan yatırım ve harcamalar yapmayacağız.

Her aşamada, yönetimin her kademesinde açıklık ve denetimi esas alacağız. Kentsel dönüşümün ekonomik ve sosyal bir dönüşüm olması gereğinden hareketle, bu bölgelerde kültür ve dayanışma noktaları oluşturacağız. Kentsel dönüşüm ile paralel sosyo-ekonomik gelişime öncülük yapacağız.

Yaşlılarımız, gençlerimiz, kadınlarımız için özel programlar geliştirerek sanat, el becerisi, spor yapmalarına olanak verecek zamanlarını geçirecekleri sosyal alanlar oluşturacağız.

Engelliler için proje, uygulama ve hizmetlerde pozitif ayrımcılık yapacağız.

Yerel ölçekte, çevre ile ilgili etkin ve güçlü bir idari ve teknik yapı oluşturacağız.

Kentimizin önemli değeri olan Saros Körfez’ini orada yaşayanların, oradan kazananların görüşleri, katkılarıyla şekillendireceğiz. Saros körfezinde yer alan komşu alanlara ( mücavir sahalara) hizmet götürülmesi yönünde tereddütsüz davranacağız.

Bu alanlardan halkın üst seviyede yararlanması için halk plajları ve buna bağlı donatılar oluşturacağız.

Şehrimizi sadece tarım alanında değil eğitim, sağlık, turizm alanlarında ilerlemesi için öncü ve yardımcı olacağız.

Kentin sosyo-ekonomik yapısı, konumuna yakışan, yerel motifleri öne çıkaran etkinlikler düzenleyecek, kentimizin tanıtımı için var gücümüzle çalışacağız.

Kentsel alt yapı, planlama ve imar süreçlerine dair konularda, trafik / park sorunun çözümünde bilim insanları ve üniversitelerle ortak çalışmalar yapacağız, meslek örgütleri ile eşgüdüm içinde bir çalışma tarzı benimseyeceğiz. Kentin merkezinde oluşturacağımız büyük bir meydan ve alışverişi kolaylaştıran düzenlemelerle Keşan’ın bölgenin ticaret merkezi olma özelliğini pekiştireceğiz.

Esnafımıza sahip çıkacağız. On yılı aşkın süredir AKP hükümetlerinin güçlendirdiği AVM’lere karşı küçük esnafımızı ve tüketiciyi düşünen bir anlayışla mücadele edeceğiz.

Günlük yaşamda içme suyu niteliğinde kullandığımız su kalitesinde kentimize ulaşan Kumdere köyü suyunu mahalle çeşmeleri ile değerlendireceğiz.

İşsizlikle mücadelede, eğitimde fırsat eşitliğinde vatandaşın yanında öncü, yol gösterici ve destek olan olacağız.

İnsanlar kadar sokak canlılarının da yaşam hakkına saygılı, vatandaşımızın ortaklığından kapsamlı bir barınak ve buna paralel bir kültür parkı, Cumhuriyet, Yörük, Yenimescit, Yeni Mahalle kısaca Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne ulaşmakta zorlanan halkımızın kullanımına sunacağız. Kültür Park alanı oluşumunda kamu alanlarını değerlendireceğiz.

Kadınlarımızın ev ekonomisine katılımı ve dayanışmayı artıran çalışmalar yapacağız yapanlara destek olacağız. Demokratik kitle örgütlerinin çalışmalarını kolaylaştıran yerleşke oluşturarak düzenli çalışma alanları yaratacağız.

Saygılarımla…

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA