SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN!
Bu haber 07 Mart 2015 - 15:25 'de eklendi ve 106 kez görüntülendi.

 

2015 yılı Türkiye’sine baktığımızda kadınlarımız için kabullenmeyeceğimiz bir manzara ile karşı karşıyayız. Çağdışı gerici anlayışlarla beslenen sistemin içerisinde kadınlarımız yurttaş olmanın vermiş olduğu haklardan yararlanmak bir yana; en temel haklarından bile mahrum kalmaktadırlar. Kadına uygulanan baskı, şiddet ve insanlık dışı uygulamalar bizzat iktidarı elinde bulunduran çağdışı anlayışlarla da beslenerek devam etmektedir.

Vatan partisi milli hükümet programında;

MADDE :64. Kadının Kurtuluşu 

Millî Hükümet, erkekle kadın arasındaki yasal ve fiili eşitsizliği, kadına karşı ayrımcılığı, her tür şiddeti ve cinsel tacizi bütün temelleriyle ortadan kaldırmak için, toplumun her kesiminde seferberlik yürütecektir. Kadının toplum hayatında ve üretimde yer almasını ve gelişmesini engelleyen Ortaçağ kurumları ve ilişkileri tasfiye edilecek, kadına iş ve kazanç olanağı sağlanacaktır. Kadınların siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda önder roller üstlenmesinin önündeki bütün engeller ve geleneksel anlayışlar temizlenecek, bu amaçla yeterli kreş, yuva, eğitim merkez ve okuma yazma kursları açılacaktır. Çalışan kadınların analık durumlarının korunması için gerekli bütün önlemler alınacaktır. Köylük alanlarda kadınlar, sosyal ve sağlık güvencesine kavuşturulacak, kadının ekonomik girişimciliği özendirilecektir.

 

İşsiz ve kimsesiz kadınlar, çocuklarıyla birlikte güvenli ve çağdaş olanaklarla barındırılacak ve devlet güvencesine alınacaklardır. Kadınları bedenlerini satmaya zorlayan ve aileleri büyük acıların içine iten ekonomik ve toplumsal temel ortadan kaldırılacak, kadın ticaretine ve fahişeliğe son verilecektir.

 

Eğitimde ve kitle iletişim araçlarında kadını aşağılayan, küçük düşüren, gerileten anlayış ve yayınlara izin verilmeyecektir.

Vatan Partisi Keşan İlçe Başkanlığı olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutluyoruz. Kadınlarımızı partimizin Öncü Kadın örgütlenmesi içerisinde mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA