SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

50 bin ton yıkıntı atığı dönüştü!

50 bin ton yıkıntı atığı dönüştü!
Bu haber 26 Mayıs 2022 - 22:19 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde geçtiğimiz yıl Kasım ayında resmen faaliyete koyduğu “İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde” 6 aylık süreç içerisinde 50 bin tondan fazla inşaat ve yıkıntı atığı dönüştürüldü. Atıklar, üstyapı ve altyapıda dolgu malzemesi olarak kullanılmaya başlandı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin çevreci yatırımlarından biri olan İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede kent genelindeki inşaat ve yıkıntı atıkları toplanarak konkasör makinesi yardımıyla ayrıştırılıyor. Ayrıştırılan atıklar ise altyapı ve üstyapı çalışmalarında dolgu malzemesi olarak kullanılıyor,. 

Hem sağlam hem tasarruflu 

Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda ilk 6 aylık süreçte 50 bin tondan fazla inşaat ve yıkıntı atığı dönüştürüldü. Dönüştürülen atıklar İnşaat ve Yıkıntı Atıkları Geri Kazanım Tesisi’nde depolanıyor. Depolanan malzemeler ise Fen İşleri ile Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün çalışmalarında kullanılıyor. Kullanılan ürünler hem sağlamlığı hem de belediyeye sağladığı tasarruf açısından önem oluşturuyor.

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA