SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

3 Boyutlu Sanal Deneyim Uygulaması ile yepyeni bir dijital inovasyon

3 Boyutlu Sanal Deneyim Uygulaması ile yepyeni bir dijital inovasyon
Bu haber 29 Mayıs 2023 - 15:38 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Endüstriyel haberleşme alanında faaliyet gösteren Japonya merkezli CC-Link Partner Association (CLPA), açık ağ teknolojilerinin şirketleri dijital dönüşüm süreçlerinin her aşamasında nasıl desteklediğini gösteren 3 Boyutlu Sanal Deneyim Uygulaması Virtual Presence’i (Sanal Varlık) hayata geçirdi. Bu yeni uygulama ile otomasyon cihazı tedarikçileri, makine imalatçıları ve son kullanıcıların yanı sıra CLPA’nın teknolojilerine ve hizmet sunduğu sektörlere ilgi duyan herkes, kuruluşun en son çözümlerini ve geliştirme seçeneklerini keşfetme imkânı elde edecek.

Geliştirdiği teknolojilerle fabrikaları ve üretim hatlarını dijitalleştirirken açık ağın gelişim sürecine de öncülük eden CLPA (CC-Link Partner Association) imza attığı 3 Boyutlu Sanal Deneyim Uygulaması Virtual Presence (Sanal Varlık) ile firmalara dijital alanda birçok güncel gelişmeyi takip etme imkânı sağlıyor. Uygulama ziyaretçilerine; güncel gelişmeleri takip etme, tedarikçilerin uyumlu çözümlerini öğrenme, yeni pazar ve son kullanıcı uygulamalarını keşfetmeyi sağlamak gibi birçok farklı konuda yenilikçi bir dijital alan sunuyor.

CLPA ve çözümleriyle ilgili son gelişmeler için inovatif bir alan yaratıyor

Teknolojik gelişmelerin ön saflarında yer alan ve “Bağlantılı Endüstrilerin Geleceğini Şekillendirmek” felsefesiyle hareket eden CLPA, 3 Boyutlu Sanal Deneyim Uygulaması ile endüstriyel otomasyon sektörü oyuncuları için yeni fırsatların ve olanakların kilidini açıyor. Uygulamanın tasarlanmasındaki amaç ise üyelerin ve sektöre ilgi duyan herkesin doğru uzmanlarla temasa geçebilmelerini sağlamak. Dijital kütüphane, teknik kılavuzlar, vaka incelemeleri, videolar, sektörler çözümler, ürün alanı ve konferans merkezi gibi farklı imkânlar sunulan uygulama https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=kesanhaber@hotmail.com&MailID=28156200&url=https%3a%2f%2fcc-link-vp.org%2f adresi üzerinden kullanıcıları ile buluşuyor. Güncel olması açısından sürekli geliştirilen uygulamada kullanıcılar tüm bu kaynakları, üç boyutlu ve etkileşimli bir ortamda daha yakından tanıma fırsatı elde ediyor.

3 boyutlu ortam çeşitli olanaklar sunuyor

Ziyaretçiler Virtual Presence uygulamasına girdikleri anda onları dijital bir lobi karşılıyor. Dijital lobide bulunan portallar vasıtasıyla otomasyon bileşenlerinin gerçek dünyadaki dijital ikizleri ve üretim tesisleri, interaktif dijital dönüşüm alanında benzeri görülmemiş bir erişim imkânıyla ortaya çıkıyor. Sanal alanda iş ortakları için kapsamlı bir sergi alanı yer alırken isteğe bağlı sunumlar ve canlı konferanslar için de bir oditoryum bulunuyor. Herhangi bir bilgisayar, tablet veya akıllı telefondan 7/24 erişilebilen CLPA Virtual Presence, fiziksel ve sanal dünyanın en iyi yönlerini bir araya getirerek kuruluşun çözümlerine ilişkin gelişmiş bir deneyim alanı yaratıyor.

CLPA’nın Virtual Presence Uygulaması https://panel.basinlistem.com/UrlRedirect.ashx?Mail=kesanhaber@hotmail.com&MailID=28156200&url=https%3a%2f%2fcc-link-vp.org%2f adresinden deneyimlenebiliyor.

CLPA (CC-Link Partner Association) Hakkında

CLPA (CC-Link Partner Association), CC-Link’in kapsamlı kullanımının desteklenmesi amacıyla 2000 yılında kurulmuş bir açık ağ destekleme kuruluşudur. CLPA’nın temel teknolojisi olan CC-Link IE, otomasyon alanında dünyanın ilk ve tek açık gigabit etherneti olarak, üstün bant genişliği sayesinde Sanayi 4.0 uygulamaları için ideal bir çözüm sunuyor. CLPA’nın temel faaliyet alanları arasında; CC-Link IE ve CC-Link teknik spesifikasyonlarının oluşturulması ve uyum testlerinin gerçekleştirilmesi, CC-Link kullanılan cihaz ve ekipmanlar için geliştirme desteği, cihaz seçimi için kullanıcı desteği ve CC-Link’in daha geniş kapsamlı bir şekilde benimsenmesine yönelik tanıtım çalışmaları yer alıyor. Kurulduğunda 163 kurumsal üyesi olan CLPA, 3 bin 900’ü aşkın üye şirkete ve 300’ü aşkın üreticiden 1.900’ü aşkın uyumlu ürüne sahip. Tüm dünyada ise hâlihazırda 30 milyonu aşkın cihaz CLPA teknolojisini kullanıyor. Asya’nın önde gelen açık endüstriyel otomasyon ağı teknolojisi CC-Link, Avrupa ile Kuzey ve Güney Amerika’da da giderek popülerlik kazanıyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA