Keşan Haber
reklam

2. UEFF ULUSLARARASI EDİRNE FİLM FESTİVALİ

2. UEFF ULUSLARARASI EDİRNE FİLM FESTİVALİ
Bu haber 12 Ağustos 2016 - 10:44 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.
reklam
  1. Uluslararası Edirne Film Festivali Ekim Ayında

Bu yıl 2.si düzenlenen U.E.F.F. Uluslararası Edirne Film Festivali 13 Ekim 2016-19 Ekim 2016 Tarihleri arasında Dünya’nın en büyük açık hava müzesi EDİRNE de düzenleniyor.

Festival hazırlıkları tüm hızıyla devam eden; Balkanların ve Trakya’nın en önemli kültür ve sanat etkinliklerinden biri olmaya aday olan Uluslararası Edirne Film Festivali kapsamında, yarışmaların yanı sıra dünya sineması , balkan sineması , çocuklar ve engelliler için özel gösterimler, atölyeler ve konserler de sanatseverler ile buluşacak. Festival için son başvuru tarihi 09 Eylül 2016. Başvurular ve yönetmelikler hakkında detaylı bilgi festivalin resmi web sayfası www.ueff.com.tr sitemizde yayınlanmaktadır.

 

İlk festivalinde Tüm balkan ülkelerinde,Uluslararası sinema çevrelerinde dikkat çeken ve beğeni toplayan 2.U.E.F.F Uluslararası Edirne Film Festivalinde Onur Ödülleri’nin bu seneki sahipleri EVANTHIA REBOUTSIKA ve CAHİT BERKAYoldu.

 

CAHİT BERKAY(Müzisyen-Besteci-Söz Yazarı-Sinema Oyuncusu)

1946 Uluborlu/Isparta’da doğan Cahit BERKAY ,müziğe ilk adımını ilkokulda mandolin çalarak başladı.1960-1965 tarihleri arasında amatör müzik yapan Berkay 1962 de Siyah İnciler grubunu kurdu,1965 yılında Selçuk Alagöz orkestrasında profesyonel müziğe başladı, Moğollar grubunun da kurucusu olan Cahit BERKAY, Barış Manço, Cem Karaca ,Selda Bağcan ,Ali Rıza Binboğa ile de çalıştı.

1975’de Film müzikleri yapmaya başlayan Berkay aynı yıl İlk ve tek solo 45’liği olan TEŞEKKÜR EDERİM BABAANNE yayınlandı.1976 da düzenlenen 1.İstanbul Film Festivali En İyi Film Müziği ödülünü BEN SANA MECBURUM ile kazanan, SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM,filmine yaptığı film müziği ise çok beğenildi.

Cahit BERKAY’ın Onur Ödülü 13 Ekim 2016 Perşembe günü Festival açılış töreninde takdim edilecektir.

EVANTHIA REBOUTSIKA

1958 yılında Yunanistan’da doğdu. Çocukluk yıllarını Yunanistan’ın 3. büyük şehri Patras’ta geçirdi. Evanthia 6 yaşında Patras Konservatuvarı’nda keman çalmaya başladı. 1970 yılında konservatuvar eğitimini tamamlayacağı Atina’ya taşındı ve Hellenic Konservatuvarı‘nda eğitim aldı.

BİR TUTAM BAHARAT, BABAM VE OĞLUM, ULAK, BİRLEŞEN GÖNÜLLER, İFTARLIK GAZOZ isimli Türk filmlerine müzik yazdı ve Londra Film Festivalinde, Selanik Film Festivalinde ve Dünya Film Müzikleri Ödülü ödül aldı.

Festivalimizle ilgili bilgi almak için;

 

İLETİŞİM

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER SORUMLUSU

AYŞE ZENCİR 0 544 767 96 03

FESTİVAL KOORDİNATÖRÜ

ORHAN KAYRAK 0 542 767 96 01

Web: www.ueff.com.tr

Email:bilgi@ueff.com.tr.

ayse@ueff.com.tr.

orhan@ueff.com.tr.

irem@ueff.com.tr.

Twiter: twitter.com/Edirne_FF

Youtube : www.youtube.com/channel/UCWLJyiDxyxwieoGQA7dom_w

Facebook: www.facebook.com/UEFF-Uluslararsi-Edirne-FİLM-Festivali-1664127773857404/?fref=ts

2nd INTERNATIONAL  FILM FESTIVAL OF EDİRNE

                                            13 -19 OCTOBER 2016

                                                        EDIRNE

 

 

Dear Colleagues and Friends,

 

We are very happy to inform you that the 2nd Edirne International Film Festival will be held between the dates of 13OCTOBER 2016-19 OKTOBER 2016 in Edirne.

The festival is expected to receive a great deal of attention from film-makers, movie fans, academicians and university students from Turkey, Balkans and the world. The Festival will focus on Greece Cinema this year and give the audience an opportunity to see movies that focus on social and cultural changes in Greece as well as in Europe.

We expect that beautiful historical city of Edirne will center of attraction, cultural dialogue and Balkan culture, with a brand-new event that is comprehensive in terms of cultural and academic aspects.

During the Festival, approximately 100 films – amongst which are feature films, documentary and short films- will meet the audience. The Festival will screen the latest movies of acclaimed film-makers as well as recent independent and examples from Turkish-Balkans and World Cinema. During the festival, panel discussions on cinema Balkans and world cinema, exhibitions, workshops and concerts will take place in addition to the film screenings. Festival will present honorary awards to famous Greek and Turkish film musicians  EVANTHIA REBOUTSIKA and CAHİT BERKAY.

       Feature Films from recent Balkan cinema shot in 2016 would be el eligible for the International Feature Film Competition’’ and the director of the “Best Film” will be granted with ‘Sun Flower” award and 10.000 USD prize money.

Festival will be open for application until 9th of September waiting for the applications from all Balkan Countries for competitive and non-competitive sections.

For further information and forms please visit our web-site www.ueff.com.tr

 

Etiketler :
reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER