SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

16 OCAK SEDDÜLBAHİRDEYİZ

16 OCAK SEDDÜLBAHİRDEYİZ
Bu haber 12 Ocak 2017 - 13:47 'de eklendi ve 160 kez görüntülendi.

6 OCAK 2017 Pazartesi günü GAZİ SEDDÜLBAHİRDEYİZ. “ONLAR GİDERKEN”Karanfillerimizle uğurlayacağız. 1000’ler Seddülbahire atalarını anmaya koşuyor 9 OCAK 2017 DE ORADAYDIK Yola çıkışımızda, TARİHİ olduğu gibi hiç bir aldatmaya,aldatılmaya meydan vermeyeceğiz demiştik. DOĞRU YERDE,DOĞRU ZAMANDA DURACAKTIK. Gazi Seddülbahiri atlarsak tarihin akışını atlayacağımızı anlamıştık. 09 ocak 1916 bizim için tarihin GAZİ SEDDÜLBAHİRDE dönüşümüydü.ONLAR ilk çıktıkları yerden utanç…

16 OCAK 2017 Pazartesi günü GAZİ SEDDÜLBAHİRDEYİZ.

“ONLAR GİDERKEN”Karanfillerimizle uğurlayacağız. 1000’ler Seddülbahire atalarını anmaya koşuyor

9 OCAK 2017 DE ORADAYDIK
1507967_10202878840750844_567606500_n 15978756_10211535282516478_12574794_n
Yola çıkışımızda, TARİHİ olduğu gibi hiç bir aldatmaya,aldatılmaya meydan vermeyeceğiz demiştik.
DOĞRU YERDE,DOĞRU ZAMANDA DURACAKTIK.
Gazi Seddülbahiri atlarsak tarihin akışını atlayacağımızı anlamıştık. 09 ocak 1916 bizim için tarihin GAZİ SEDDÜLBAHİRDE dönüşümüydü.ONLAR ilk çıktıkları yerden utanç içersinde gemilerine binerek topraklarımızı terk ettikleri günü zaferimizi tabi ki anmamız gerekirdi öylede yaptık. bir avuç gönüllü kar demedi kış demedi GAZİ SEDDÜLBAHİR KÖY ANNELERİ İLE ANMAYI GERÇEKLEŞTİRDİ.
DERNEK OLARAK BAŞARACAĞIMIZ İLK ETKİNLİK OLMASI BİZİM İÇİN ETKİNLİĞİN ANLAMI DAHADA BÜYÜMEKTEDİR. 2017 YILINDA SİZLERİNDE DESTEĞİ ,LE 7 ETKİNLİK BAŞARACAĞIZ. ONURLU VE DİK DURUŞUMUZLA ÇANAKKALE MUHAREBELERİNİN EZBERİNİ BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ. DERNEĞİMİZ HEPİMİZE HAYIRLI OLSUN……… ONLAR GİDERKEN
Hoşçakalın silah arkadaşlarım Hoşçakalın siper ve koğuş arkadaşlarım Hoşçakalın bedenlerini bizim için kurşuna siper eden arkadaşlarım BİZ GİDİYORUZ… Bu sözcükleri sizlere söyleyemeden üzerinize örtecek bir kürek toprak atamadan oralardan kaçarcasına gemilere koşmanızı hatıralarımızdan silemedik. Bir de gözlerimizi karaya son defa çevirememenin utangaçlığını silemedik. Umarım yamaçlarda ve yarbaşlarında toprağın üzerinde çırıl çıplak kalan zavallı arkadaşlarımız. BİZLERE DARILMAYINIZ… 1915 sonu 18/12/1915 CONKBAYIRIN’DAN (Kuzey Cephesinden) başlayan yarım adayı boşaltma harekatı 9 Ocak 1916 da Seddülbahir de son buldu Trambatik düşlerle dönenlerin düşlerinde onları en çok rahatsız eden şeyin toprağın üzerinde denize bakan dik yamaçlarda ve dere yataklarında gömmeye fırsat bulamadıkları arkadaşlarının parçalanmış bedenlerinden fırlamış kemiklerin onlara seslenişlerini duyuyor olmalı unutamadıkları o sesler hep gelip kulaklarımda asılı kaldı.
BİZ, BİZ NE OLACAĞIZ… Bizi böyle aç açıkta bırakıp nereye gidiyorsunuz.
GİDEMEZSİNİZ. Et bedenden sıyrılıp yok olur kemiklerimiz ortada kalır Binlerce yüzlerce yıl acı çekeriz der gibiler. Siper kazarken omuz omuza idik Hatırlayın yanı başınızda kurşun yiyip düşüşümüzü simdi bizim için bir çukur kazın deyişleri hayla kulaklarımızı tırmalıyor.
HİÇ BİRİMİZ SİZLERİ AFFETMİYECEĞİZ. Çanakkale muhabereleri sonrası yaşananlar yeniden sorgulanmalı muharebelerde yaşatılanlar harfiyen günümüze yansıtılmalı. Silikleştirme, yoksayma bu bizden olmadı madalyasını alın ikilemleri tamamen ortadan kaldırılmalı.
ÇANAKKALE ÜLKENİN ÇİMENTOSUDUR ÇANAKKALE ÜLKENİN BARIŞIDIR ÇANAKKALE ÜLKENİN GELECEĞİDİR Geçmisini geleceğe doğru anlatımlarla doğru anılarla doğru belgelerle sıralayamazsak birilerinin tarihsel çıkıntılarına hizmet etmiş oluruz.
GEÇMİŞİ SUSTURMAMALIYIZ… Tarihte olanlar ve tarihte olduğu söylenenler geçmişle ilgili anlatımların güne taşınmasında sosyal ve siyasal süreçlerinin devreye girmesiyle tarihsel anlatımın şekli değişmektedir..
DEĞİŞTİRİLMEMELİDİR. Üst düzeydeki baskıdan mütebelli gerçekler üzerinde çok önemli sessizlikler ve suskunluklar yaratılmıştır.
ŞİMDİ ÇANAKKALEYİ ÖTELEMEDEN YAŞANANLARI SİLİKLEŞTİRİLMEDEN Birilerini ve bir yere üvey evlat muamelesi yapmadan doğru algılar yaratarak önümüze bakmak zorundayız. Ezberleri ve masalları Çanakkale muharebeleri üzerinden yok etmek için yola çıkışımızın ilklerini yaşarken bunu bize yaşatanları destek verenleri saygı ile selamlıyorum
9 AY SAVAŞ 101 YIL BARIŞ DÜŞÜNCESİYLE İyiki varsınız.
Hikmet YILMAZ
26.27.57. ALAYLARINI YAŞATMA ARAŞTIRMA GÖNÜLLERİ DERNEĞİ GENEL BAŞKANI
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA