SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

140 HACI ADAYI UMREYE GİTTİ

140 HACI ADAYI UMREYE GİTTİ
Bu haber 08 Nisan 2016 - 15:30 'de eklendi ve 192 kez görüntülendi.

” Çanakkale Hava Limanından tarihte ilk defa yurtdışı seferini 2014 yılında gerçekleştiren Hisar Turizm geleneği bozmadı ve  ikinci uçağını da Çanakkale’den kaldırdı “

 

Çanakkale başta olmak üzere İlçe, belde ve köylerinden kutsal topraklar Mekke ve Medine’ye gitmek isteyen 140 hacı adayı için ilk kez 04 Nisan 2014 günü Suudi Arabistan’a direk Hisar Turizm   tarafından gerçekleştirilen uluslar arası uçusun ikincisi gerçekleştirildi

Hisar Turizm  tarafından organize edilen ve Türk Hava Yolları tarafından desteklenen organizasyonda ikinci defa Çanakkale Havaalanı’ndan uluslar arası alanda kalkan uçak ile 140 hacı adayı umreye gitti.

Hisar Turizm Temsilcisi Erdoğan Tuna, “İlk defa şehitler diyarımız Çanakkale’den mukaddes topraklarımıza 2014 Nisan ayında Hisar Turizm olarak arkadaşlarımızı kutsal topraklara götürmüştük. Bugünde ikinci uçağımızı kaldırıyoruz. Bu  yüzden burada bir uğurlama merasimi düzenledik. Amacımız buradaki ticari bir kurum olarak değerlendirilmemelidir. Bizim bu etkinliğimiz tamamen halkımıza umre usullerini dinimize uygun olarak yapmaktır. İnşallah umre görevini 140 kardeşimiz yerine getirmiş olacaktır. Hisar Turizm’in bu yolculuk ile ilgili sloganı “Çanakkale’den Medine-i Münevvereye”, “Mekke-i Mükerreme’den Çanakkale’ye” şeklinde oldu.

İlk önce Çanakkale’den 07 Nisan 2016 Saat 11:35’te Medine-i Münevvereye, dönüşte 21 Nisan 2016 Saat 22:10’da  Mekke-i Mükerreme’den Çanakkale’ye dönüş olacaktır” dedi.

Hacı adayları kutsal topraklara gitmeden önce Çanakkale Havaalanı bahçesinde organizasyonu düzenleyen Hisar Turizm ve Şekerpınar Öğrenci yurtları tertip komitesi tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahi, konuşma, dua ve ikramların ardından 140 hacı adayı yakınları tarafından gözyaşları ile Umre’ye uğurlandı.

Havaalanı içinde güvenlik noktasında kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları uçağına binen 140 hacı adayını uğurlamaya ve duaya İl Müftüsü İbrahim Öcüt’te katıldı.

 

İsmail Hikmet YILMAZ

 

Hisar Turizm

Çanakkale Basın Temsilcisi

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA