Keşan Haber
reklam

KAVAKKORULU’DAN YENİ İDDİALAR…

KAVAKKORULU’DAN YENİ İDDİALAR…
Bu haber 19 Aralık 2017 - 14:31 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.
reklam

İpsala’da sular durulmuyor. Bir süre AK Parti’den ve  Belediye Meclis Üyeli’nden istifa eden  Nuri Kavakkorulu  yeni iddialarda bulundu.

İşte İpsala Yeni Gazetede yayımlanan Kavakkorulu’nun yazısı:

Merhaba sevgili okurlar.

Bugünkü yazımda sizlerle pirzolanın ne olduğunu, pirzolayı kimin yediğini konuşacağız.

Sevgili okurlar, yan tarafta iki adet fotoğraf görüyorsunuz. Bu fotoğraflardan biri; İpsala ovasının ovadan görünümü, biri de bayırdan (yüksekten) görünümü.

Arkadaşlar, İpsala ovasında 200 bin dekar arazi çeltik ekiliyor. Belediyenin de 10 bin dekar arazisi var ve her sene kiraya veriyor. Bu araziler; yüzde ellisi ihale anında (yerinde) peşin, yüzde ellisi de Mart ayında ödenmek üzere banka teminat mektubu ile kiraya veriliyor. Bunda hiçbir sıkıntı yok. Önceki dönemlerde çek ile verilerek bir çok sıkıntıya (menfaate) neden oldu. Bu sıkıntılarla karşılaşmamak için bu yönteme gidildi. Doğrusu iyi de oldu. Fakat Başkan daha ilk ihalesinde tekrar eskiye döndürmek için çek ile vermeye kalkıştı.

Ben de encümen üyesiyim. Benim imzalamam lazımdı. Birçok defa uyarmamama rağmen “Bak Başkan ben bunu imzalamam” dememe rağmen uyarılarımı dikkate almadı. Hatta bir defasında ben, Kerim ve O, tartışıyoruz. Kerim’e kapıyı göstererek “Nuri abin gidiyor yerine başkasını yaz” diyerek laf attı.

Sevgili kardeşim Kerim bana diyorsun ki, “sattın bizi Nuri abi”

Kardeşim sen başkana “ne yapıyorsun sen beraber çıktık bu yola adamın kafası yatmıyorsa imzalamaz” diyebildin mi? İşte o an sen beni sattın.

Neyse gelelim 10 bin dekar araziye.

Sevgili okurlar demiştim ya İpsala’da 200 bin dekar arazi ekiliyor. Bunun 10 bin dekarı belediyenin, 190 bin dekar arazi de vatandaşın.

Bunlar diyor ki; biz arazileri Eylül ayında çek ile kiraya verecektik. Dolayısı ile çiftçi iki mahsul ekecekti.

Hadi 10 bin dekar araziyi veremedik, engelledik. Geri kalan 190 bin dekar arazi içinde kaç dönüm yer ekilmiş, çift mahsul alınmış. Hiç yok arkadaşlar.

Ekilmesi, çift mahsul alınması mümkün değil. Hava şartları buna müsait değil. Çiftçi arkadaşlar bunu çok iyi bilir. Sizin bu söylediğinize ancak kargalar güler.

Kardeşim bir de diyorsun ki; “biz Eylül ayında kiraya çıkacaktık.” Eylül ayında kiraya çıkman mümkün değil. Daha harman başlamadan, çiftçi malını almadan kiraya çıkılır mı?

Topal Mustafa Kasım ayının ortasına kadar harman yaptı. Hangi arazisini ne zaman teslim edecek Kasım ayının ortasından sonra kim arazisini hazırlayıp kim ekecek? Siz neyin peşindesiniz?

Gelelim pirzolaya..

İhaleden bir gece önce ihaleye gireceklerle DSİ Lokalinde yemek yediniz. Yerleri nasıl vereceğinizi konuştunuz. Pirzolaları orada yediniz. Sonraki yıllarda da bunun adını hasat yemeği olarak değiştirdiniz. Bunun ne olduğunu siyasetçiler iyi bilir.

Kene Yusuf, bu lafım sana değil. Burada bir tek sen itiraz ettin. Sonra bana “dondurmayı ben mi yedim?” diye sorma.

Sen bunlara yerlerin çekle kiralamanın ne olduğunu anlat. Sen bunlara vakıf arazilerinin nasıl kiralandığını anlat. Sen bunlara Mandakoru’yu anlat. Sen bunlara Fatsalı Ahmetleri, Ordulu Ahmetleri anlat. Biliyorum Yusuf abi. Sen gariban adamsın seni de dinlemezler. Garibanın hiçbir yerde yeri yok.

Yani pirzolayı siz yediniz ben değil…

 

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER