SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, devletin ciddi bir kamu kurumu olan Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) hem piyasaları düzenleme görevini yerine getiremediğini hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmadığını söyledi.

Gaytancıoğlu, TBMM ‘de düzenlediği basın toplantısında, TMO taşeron firma üzerinden çalışan, ancak işten çıkarılan 283 kişinin durumuna değindi.

Tarım alanının en önemli kuruluşlarından TMO’nun, AK Parti ‘nin yanlış politikaları ile etkisiz hale geldiğini savunan Gaytancıoğlu, kurumun, asli görevini yerine getiremediğini, piyasalar üzerinde etkili olmadığını ifade etti.

TMO’nun 2015 yılı Nisan ayında sınavla 283 personel aldığını ve bu kişileri taşeron firma üzerinden çalıştırdığını iddia eden Gaytancıoğlu, personelin, hükümetin açıklamalarıyla kadro beklentisi içine girdiğine işaret etti.

Gaytancıoğlu, 283 kişinin, görev yaptıkları süre içinde farklı taşeron firmalar üzerinden çalıştırıldığına değinerek, 15 Temmuz darbe girişiminden biay sonra ise gerekçe gösterilmeden işten çıkarıldıklarını ifade etti.

Basında, bu durumu FETÖ operasyonu ile ilişkilendiren, personelin bir dönem bağlı olduğu firmalardan birinin FETÖ’cü olduğu yönünde haberler çıktığını belirten Gaytancıoğlu, ancak bu firma üzerinden taşeron çalıştırılan 283 kişinin peşin hükümle, haklarında herhangi bir iddia olmadan işten çıkarılmalarının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

İşten çıkarılanlardan 104’ünün dönüş için dava açtığını aktaran Gaytancıoğlu, pek çok ikişinin ise “ülkede yaratılan korku ortamından” etkilenerek haklarını arayamadığını savundu.

Gaytancıoğlu, 104 kişinin açtıkları davaları kazandıkları halde işe geri alınmadıklarını, ancak dava açmayan 24 kişinin ise Afyonkarahisar’da işe başlatıldığını ifade ederek, bu kişilerin AK Parti ile bağlantılı olduğunu ileri sürdü.

Olayın takipçisi olacaklarını vurgulayan Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

“İnsanların haklarında herhangi bir soruşturma, inceleme olmadan damgalanması doğru değildir. Devletin ciddi bir kamu kurumu olan TMO, hem piyasayı düzenleyemiyor hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmıyor. Davayı kazananlar neden işe geri döndürülmüyor. Biz CHP olarak onların hakkını arayacağız. Biz TMO işçilerine de herkese de adalet istiyoruz. Hangi siyasi görüşte olursa olsun herkesin hakkını savunacağız. TMO Genel Müdürü’nü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nı bu durum için göreve çağırıyoruz.”

CHP’li Gaytancıoğlu’ndan TMO eleştirisi

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, devletin ciddi bir kamu kurumu olan Toprak Mahsülleri Ofisinin (TMO) hem piyasaları düzenleme görevini yerine getiremediğini hem de çalıştırdığı işçilere adaletli davranmadığını söyledi. Gaytancıoğlu, TBMM ‘de düzenlediği basın toplantısında, TMO taşeron firma üzerinden çalışan, ancak işten çıkarılan 283 kişinin durumuna değindi. Tarım alanının en önemli kuruluşlarından TMO’nun, AK Parti ‘nin yanlış politikaları […]

18 Ekim 2017 'da eklendi ve 909 kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA