SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“100. yılında Her Yönüyle Keşan Sempozyumu başlıyor

“100. yılında Her Yönüyle Keşan Sempozyumu başlıyor
Bu haber 16 Kasım 2022 - 19:07 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Trakya Üniversitesi, Keşan Kaymakamlığı, Keşan Belediyesi, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret Borsası işbirliği ve Keşan Kent Müzesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen “100. Yılında Her Yönüyle Keşan Sempozyumu” 17 Kasım 2022 Perşembe günü başlıyor.

17-18 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek sempozyumun açılış programı; 17 Kasım 2022 Perşembe günü Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilecek ve saat 09.30’da başlayacak.

Açılış programında Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ahmet Atakişi’nin panel yöneticiliğinde açılış konuşmaları ve plaket takdiminin ardından; Trakya Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Veysi Akın “Keşan’ın kurtuluşu”, Marmara Ünivesitesi’nden Öğretim Görevlisi Dr. Neval Konuk Halaçoğlu “Keşan’a gelen mübadillerin Yunanistan’da oturduğu mahallelerdeki mimari mirası”, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ve Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkez Başkanı Em. Alb. Süheyl Çobanoğlu “Aldatmayla örtülen Yunan yayılması” konularında sunumlar gerçekleştirecek.

Öğleden sonra oturumları ise Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda gerçekleştirilecek.

18 Kasım 2022 Cuma günü de devam edecek sempozyumda, ayrıca 1’i Keşan TSO’da olmak üzere 2 panel de gerçekleştirilecek.

Bölgeye önemli bilimsel katkılar sunacağı değerlendirilen sempozyumda, çeşitli alanlarda bildiriler sunulacak, özel oturumlar ile vatandaşlar ve üniversite öğrencileri bilgilendirilecek.

Keşan’ın tarihi, kültürel ve ekonomik yönleriyle ele alınacağı sempozyumla Trakya bölgesinde ve Keşan özelinde bilimsel bir farkındalık yaratılması hedeflenmekte.

Sempozyuma tüm Keşan ve bölge halkı davet edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA